REKLAMA

Macierewicz: Największym wyzwaniem jest wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2015 13:58
Macierewicz: Największym wyzwaniem jest wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz wziął udział w uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski absolwentów wojskowych szkół oficerskich (fot.mjr Robert Siemaszko/DKS MON/mon.gov.pl)

- Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest najwyższym wyzwaniem i honorem Wojska Polskiego i państwa polskiego - mówił  minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas promocji oficerskiej w Dęblinie.

"Wyjaśnienie tej tragedii (katastrofy smoleńskiej-) jest najwyższym wyzwaniem i honorem Wojska Polskiego, państwa polskiego, a także was - uczniów i żołnierzy Szkoły Orląt. To próba, przez którą wszyscy musimy przejść" - powiedział Macierewicz.

Podziękował władzom uczelni za to, że stanęli w obronie generała Andrzeja Błasika i pilotów, którzy "polegli pod Smoleńskiem", kiedy "było poniewierane imię Wojska Polskiego".

Szef MON wziął udział w uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski absolwentów wojskowych szkół oficerskich. Do promocji przystąpiło 74 absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 11 podchorążych - absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej.

Uroczystość odbyła się w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie nazywanej "Szkołą Orląt", która świętuje w tym roku 90-lecie swego istnienia. Szkoła kształci pilotów, nawigatorów, mechaników, pracowników służb ruchu lotniczego. Łącznie studiuje tu ponad 2,4 tys. osób, z czego na kierunkach wojskowych - 367.

Po promocji minister Macierewicz złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą dowódcę Sił Powietrznych, komendanta "Szkoły Orląt" gen. Andrzeja Błasika, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA