REKLAMA

Macierewicz o Powstańcach: awansowali nas do rangi niepodległego narodu

  • Autor: PAP/GP
  • 01 sierpnia 2017 13:10
Macierewicz o Powstańcach: awansowali nas do rangi niepodległego narodu Na zdjęciu okolicznościowy medal, który otrzymywali polscy żołnierze w Afganistanie. Medal był nagrodą biegu pamiątkowego z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. (fot.:MON/twitter.com)

- Żołnierze Powstania Warszawskiego swoją walką, niezmożoną wytrwałością i determinacją awansowali nas do rangi narodu niepodległego - powiedział we wtorek w 73. rocznicę wybuchu Powstania szef MON Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej podczas uroczystej zmiany posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza wręczył weteranom awanse wojskowe. Macierewicz podkreślił, że był to zaszczyt.

- Ale przecież to ci żołnierze Powstania Warszawskiego swoją obecnością, walką, niezmożoną wytrwałością i determinacją nas przez te wszystkie dziesiątki lat awansowali do rangi narodu niepodległego. To oni sprawili, że możemy dzisiaj z podniesionym czołem stanąć naprzeciw wszystkich trudności, że możemy dzisiaj wierzyć, że jest szansa na skuteczną walkę o odbudowę państwa i niepodległości - mówił szef MON.

Antoni Macierewicz w dniu 31 lipca, kiedy w Muzeum Powstania Warszawskiego zaczynały się tegoroczne obchody zrywu stolicy do wolności, źródło: MON/twitter.com

Dodał, że trzeba przypomnieć, iż nie było w dziejach Polski i w dziejach Europy, ale - jak mówił - nie było też chyba w dziejach cywilizacji zachodniej, wydarzenia porównywalnego z Powstaniem Warszawskim.

- Wydarzenia, które można by porównać nie tylko ze względu, choć przede wszystkim, na niebywałą ofiarę krwi, męstwa, odwagi, determinacji, ale i straszliwych kosztów, jakie poniosła Warszawa i naród polski, ale i straszliwych wyrzeczeń, których ciężar odczuwamy po dzień dzisiejszy - powiedział szef MON.

Dodał, że nikt nie ma wątpliwości, iż inaczej wyglądałaby historia ostatnich 80 lat, gdyby ta wspaniała młodzież, gdyby to niebywałe pokolenie Polski niepodległej nie zostało tak straszliwie wyniszczone, jak stało się to na skutek zbrodniczej machiny niemieckiej i sowieckiej. Inaczej - dodał - wyglądałaby również Warszawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • napsakij 2017-08-01 13:42:20
    Panowie Redaktorzy ! Dlaczego wybieracie do swoich propagandowych artykułów, tak ohydne zdjęcia Prezydenta RP i Macierewicza ??? Przez to, nie obrzydzacie czytelnikom PiS-u a tylko Redakcję. Przypominam, jako czytelnik, ze kij, zawsze ma dwa końce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA