REKLAMA

Macierewicz o Sikorskim: Przegrał wszystko. Jeden z największych szkodników w Polsce

 • Autor: bad
 • 16 maja 2016 12:54
Macierewicz o Sikorskim: Przegrał wszystko. Jeden z największych szkodników w Polsce Zdaniem Macierewicza Radosław Sikorski zmarnował wszystko i przegrał wszystko. Fot. twitter

• Antoni Macierewicz surowo ocenił list byłych ministrów obrony, którzy domagają się jego dymisji.
• Jego zdaniem każdy z byłych ministrów „ma na sumieniu naprawdę ciężkie grzechy wobec armii i wobec Polski”.
• Radosław Sikorski zmarnował wszystko i przegrał wszystko, a dziś jest jednym z największych szkodników w Polsce – uważa Macierewicz.

– Ten człowiek zmarnował wszystko, przegrał wszystko i naprawdę jest jednym z największych szkodników w Polsce – powiedział w "Salonie Politycznym Trójki" szef MON Antoni Macierewicz. Tak ocenił swojego poprzednika Radosława Sikorskiego.

Słowa Macierewicza są reakcją na list byłych ministrów obrony, którzy domagają się jego dymisji. – To są ludzie współodpowiedzialni za dramatycznie zły stan armii, jaki zastałem na jesieni 2015 roku. Pan Onyszkiewicz może najpierw by zwrócił 300 tys. zł, jakie pobrał jako doradca ministra obrony, nie wiadomo za co, bo nie ma żadnej dokumentacji i skutków tego jego doradzania. Był doradcą ministra obrony pana Siemoniaka – przypominał Macierewicz.

Zdaniem szefa MON każdy z byłych ministrów „ma na sumieniu naprawdę ciężkie grzechy wobec armii i wobec Polski”. Podkreśla, że list „to taka pedagogika bezczelności, polityka bezczelności”.

- Była polityka wstydu, teraz bezczelności. Ludzie którzy są odpowiedzialni za dramatyczne wydarzenia w Polsce, zaniechania bądź działania przeciwko Polsce, od pół roku próbują oskarżać Prawo i Sprawiedliwość za to, że śledź za 2,5 gdzieś się zagubił – wyjaśnił.

Antoni Macierewicz skomentował także wpis Radosława Sikorskiego, w którym ten nazwał go "świrem". W opinii polityka PiS „bezczelność Sikorskiego przekracza wszelkie granice”.

– Cała jego polityka była nakierowana na dążenie do wykazania, że Rosja jest najlepszym partnerem, trzeba się otworzyć na Rosję, trzeba przemilczeć wszystko, nawet dramat smoleński, byleby tylko Rosja była usatysfakcjonowana. I mówił także, że jest wielka szansa, że Rosja wstąpi do NATO, że trzeba być na to przygotowanym – powiedział.

– Czy mam też wskazać, kiedy i gdzie robił Amerykanom - przepraszam, już nie pamiętam - łaskę, zdaje się? – dodał Macierewicz.

Reasumując Macierewicz uznał, że Sikorski zmarnował wszystko i przegrał wszystko, a dziś jest jednym z największych szkodników w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Piko 2016-05-21 14:42:46
  Polecam wszystkim POLAKOM !!! . link ;..ZaKODowani - Evtis & Basti
 • Teresa 2016-05-16 23:37:23
  SIKORSKI-SZKODNIK!!! To sprzedajna SZMATA-GÓWNO!!! Mam NADZIEJĘ że w KOŃCU odpowie za swoje OSZUSTWA i PRZEKRĘTY!!!... SOWA&PRZYJACIELE!!!
 • Prawo! Precz PiS! 2016-05-16 15:04:27
  Panie Antoni Ministrze, Radek nie przegrał wszystkiego dorobił się majątku za Rządów PO-PSL którego nikt jemu nie odbierze, za PiS dorobienie się czegokolwiek graniczyłoby z cudem! Pozwolę sobie zacytować byłą Panią Premier Ewę Kopacz (wybory parlamentarne 2015roku-przybyła do niej na spotkanie Beata Szydło z grubą teką propozycji zmian PiS dla rozkwitającej za ich Rządów w 100dni Polski" po pół roku okazało się że teka była pusta" wypełniona jedynie podpaskami dla patologii 500+). PiS przestępcy od afery gruntowej w obrębach gmin, wpadli w własne gówno!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA