REKLAMA

Macierewicz o wyborach w USA: Stosunki polsko-amerykańskie będą lepsze

  • Autor: PAP/AT
  • 09 listopada 2016 11:21
Macierewicz o wyborach w USA: Stosunki polsko-amerykańskie będą lepsze Minister powiedział, że Trump zapewnił, iż "takie państwa mogą zawsze liczyć na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi" ( Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl)

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że spodziewa się, iż po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych "stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze".

Szef MON pytany o przyszłe relacje Polski i USA, szczególnie w kontekście obronności powiedział, że "Donald Trump na kongresie Polonii amerykańskiej w Chicago podkreślił, że Polska jest najbliższym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i że Stany Zjednoczone nigdy nie porzucają swoich sojuszników".

Trump, jak mówił minister, podkreślał, jak wiele Polska robi dla własnego bezpieczeństwa dzięki odbudowie własnej armii, budowie obrony terytorialnej, i temu, że "jest jednym z czterech państw, poza Stanami Zjednoczonymi na świecie, które osiąga 2 proc. w skali natowskiej na zbrojenia".

Czytaj też: Magierowski: Zmiana kierunku polityki zagranicznej USA nie jest prosta. Powinniśmy być spokojni

Minister dodał, że Trump zapewnił, iż "takie państwa mogą zawsze liczyć na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi". "Spodziewam się, że stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze" - powiedział.

Nominowany przez Partię Republikańską Donald Trump został we wtorek wybrany na 45. prezydenta USA - podałaagencja AP. Wygrywając w stanie Wisconsin, zdobył kolejnych 10 głosów elektorskich i przekroczył 270 głosów wymaganych do zwycięstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tantus 2016-11-09 11:56:27
    Spoko. Trump mówił też, że USA nie będą się angażować w obronę Estonii, bo to przecież przedmieścia Petersburga. Także możemy spać spokojnie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA