REKLAMA

Macierewicz: Tylko Polska sprawiedliwa może być Polską silną

  • Autor: PAP/jk
  • 19 lutego 2017 16:00
Macierewicz: Tylko Polska sprawiedliwa może być Polską silną Szef MON wziął udział w uroczystościach upamiętniających 70. rocznicę śmierci generała brygady Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". (fot. sejm.gov.pl)

- Tylko Polska sprawiedliwa może być Polską silną, tylko Polska sprawiedliwa może zbudować silną armię i zagwarantować niepodległość - mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Szef MON wziął udział w uroczystościach upamiętniających 70. rocznicę śmierci generała brygady Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". Zwrócił uwagę, że podczas tych uroczystości przywracana jest pamięć tego, który został zamordowany 70 lat temu. Przypomniał, że Sojczyński był wówczas kapitanem, dziś - dzięki decyzji prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2010 r. - generałem.

- Można by rzec, że wspominamy tylko dawno odeszłą w przeszłość pamięć cieni naszych przodków, ale tak nie jest. Dziś wojsko polskie przejmuje ich tradycję, wartości, świadczy o tym, że jest kontynuacją Żołnierzy Niezłomnych, którzy nigdy się nie poddali - powiedział minister.

Jak mówił, "powtarzamy często słowa, że ich walka, poświęcenie, nie poszły na marne i rzeczywiście tak jest". Według niego to ze śmierci takich osób jak gen. Sojczyński wyrosła siła, która "zaowocowała powołaniem na prezydenta Andrzeja Dudy, zaowocowała powołaniem pani Beaty Szydło na premiera, powołaniem rządu PiS i powrotem do wartości, które patronowały walce Niezłomnych".

Dodał, że te wartości to patriotyzm, niepodległość, a także sprawiedliwość społeczna, wobec tych dziesiątków milionów ludzi, którzy byli spychani na margines, "najpierw przez przemoc sowiecką, później często wyrosłą z tej przemocy oligarchię".

- Tylko Polska sprawiedliwa może być Polską silną, tylko Polska sprawiedliwa może zbudować silną armię, tylko Polska sprawiedliwa może zagwarantować niepodległość - mówił.

Szef MON zwrócił uwagę, że gdy "dziś witamy" na polskiej ziemi wojska amerykańskie, gdy witani są sojusznicy z NATO, może lepiej uda się zrozumieć tych, którzy takiej pomocy oczekiwali, ale jej nie doczekali.

- Lepiej może zrozumiemy ich nadzieję, ale też wartości ich walki i przekonania, bo dzięki nim stać było nas, Polaków, na ten wielki wysiłek, który zaowocował decyzją o wzmocnieniu flanki wschodniej przez naszych sojuszników - powiedział Macierewicz.

Minister jest przekonany, że Polacy to wszystko zawdzięczają Żołnierzom Niezłomnym, tym, którzy nigdy nie złożyli broni. Jak mówił, ich wartości najlepiej zrealizujemy wychowując młode pokolenie w tradycji Niezłomnych, w pracy na rzecz ojczyzny, nazywając ich imionami polskie oddziały wojskowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anna Wieczorkowska 2017-02-25 23:44:43
    Tylko Polska sprawiedliwa może być Polską silną,[...] a to miłe jednak mało realne, skoro osoby sprzeniewierzające się profesorowi prawa śp. Prezydenta Lecha A. Kaczyńskiego oraz obowiązującym przepisom Konstytucyjnym, nadal panoszą się w Ministerstwach - p. Bożena Borys - Szopa i p. Roman Giedrojć - tym razem jako 66 - latek jest GIP PIP. Należy oczyścić własne szeregi by SPRAWIEDLIWOŚĆ zaistniała. poszkodowanym przywrócić godność. z poważaniem Anna KLZREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA