REKLAMA

Macierewicz: USA są gotowe do rozmieszczania wojsk w Polsce

  • Autor: PAP/jm
  • 01 października 2016 11:03
Macierewicz: USA są gotowe do rozmieszczania wojsk w Polsce Ekstremizm islamski, rosyjska agresja oraz ekspansywną polityka Chin to wg Antoniego Macierewicza, ministra obrony najważniejsze zagrożenia w obliczu których stoi Polska i świat. (fot. sejm.gov.pl)

- Stany Zjednoczone są gotowe jak najszybciej rozpocząć rozmieszczenie swych wojsk na terenie Polski - powiedział minister Antoni Macierewicz, przebywający z wizytą w USA, gdzie w piątek (30 września) uczestniczył w konferencji na Uniwersytecie Stanowym Rutgersa w New Jersey.

- Wiem, że ze strony USA jest jak największa gotowość i determinacja, żeby ich wojska - zarówno te w ramach ciężkiej brygady, która będzie stacjonować na terenie Polski, jak i te, które będą w bojowej grupie batalionowej i będą współdziałać z innymi wojskami natowskimi - jak najszybciej rozpoczęły rozmieszczenie na terenie Polski - powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jak przypomniał, będzie się to dziać na początku przyszłego roku i obejmie szereg miejscowości na flance wschodniej, ale też na zachodzie kraju.

Minister podczas swojego przemówienia na temat bezpieczeństwa narodowego, który wygłosił na Uniwersytecie Stanowym Rutgersa w New Brunswick w stanie New Jersey, scharakteryzował najważniejsze zagrożenia, w których obliczu stoi Polska i świat. Zaliczył do nich m.in. ekstremizm islamski, rosyjską agresję oraz ekspansywną politykę Chin. Zwrócił też uwagę na pogorszenie sytuacji bezpieczeństwa na flance wschodniej.

Mówił o agresji Rosji na Ukrainę oraz niedawnym ataku bombowym wojsk Putina w Syrii. Wskazał na falę terroryzmu, z którym musiały się w ostatnim czasie zmagać Francja, Belgia i Niemcy. Zwrócił także uwagę na zagrożenia płynące z kryzysu związanego z falą imigracji, zalewającej przede wszystkim Stary Kontynent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Vercingetorix 2016-10-01 14:33:43
    Macierewicz okazuje się być zdrajca narodu i polskiej racji stanu. Wszystkie naglasniane przed "liberalne"media konflikty i odbywają się na styku wpływów jankesow i czerwonych i żółtych. Pan Macierewicz jest slugusem jankesow i nakręca Polaków przeciw ruskim żeby mieć pretekst do wywołania konfliktu na życzenie jankesow. Ciekawe co dostanie od jankesów w nagrodę? Rosja jeśli za angażuję się w konflikt z Polską na swoim zachodnim terytorium to nie będzie mogła aktywnie wspierać Chin w Azji w walce z jankesami jak zwykle nas Polaków wykorzystuje się do czarnej roboty za którą nie otrzymamy żadnej zapłaty za którą nie otrzymał żadnej zapłaty a jedynie Zniszczymy własny kraj i zmniejszymy liczebność naszej armiiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA