REKLAMA

Macierewicz zainaugurował działalność Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 lipca 2016 08:47
Macierewicz zainaugurował działalność Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej Szef MON wziął udział w uroczystej inauguracji działalności Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej, które mieści się na warszawskiej Cytadeli (fot. MON)

W środę (13 lipca) szef MON wziął udział w uroczystej inauguracji działalności Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej, które mieści się na warszawskiej Cytadeli.

- Wasze biuro w procesie tworzenia obrony terytorialnej będzie odgrywało absolutnie kluczową rolę. Wielkie zadanie przed wami, ale i wielka odpowiedzialność. W wasze ręce powierzam te zadania i jestem pewien, że im podołacie - powiedział minister podczas spotkania z żołnierzami i pracownikami Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej.

Podczas spotkania minister Antoni Macierewicz podkreślał, jak ważne jest zadanie, które od pewnego już czasu realizuje w tym zakresie pełnomocnik MON ds. tworzenia obrony terytorialnej kraju dr Grzegorz Kwaśniak oraz osoby pracujące w Biurze.

- Realizujecie wielką myśl, którą pan pułkownik wykuwał przez lata, a która dzięki zmianom politycznym, jakie się mogły dokonać w Polsce, uzyskała możliwość realizacji. (…) Obrona terytorialna ma bardzo szczególne znaczenie w całym programie kształtowania WP w perspektywie nowej sytuacji geopolitycznej i militarnej, w jakiej się znajdujemy – powiedział szef MON.

Minister przypominał genezę decyzji powołania nowego rodzaju sił zbrojnych – Było jasne, że wraz ze stanięciem wojsk sojuszniczych na naszych granicach, wraz z nową sytuacją w regionie, nowymi wyzwaniami, także militarnymi, trzeba będzie dostosować kształt wojska polskiego. Jedną z najważniejszych spraw z tym związanych jest budowa nowego rodzaju sił zbrojnych, czyli obrony terytorialnej.

Jak podkreślił, obrona terytorialna musi być z jednej strony integralną częścią wojska, z drugiej - zupełnie nowym podejściem do zadań militarnych, z jakim Polska musi się liczyć.

Podczas wizyty na Cytadeli minister Antoni Macierewicz zapalił znicz przed tablicą upamiętniającą generała Tadeusza Buka. Oddał także cześć żołnierzom poległym podczas pełnienia służby na misjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA