REKLAMA

Macierewicz zapewnia, że NATO podziela polską optykę na obecność sił Sojuszu w regionie

  • Autor: PAP/GP
  • 12 kwietnia 2016 17:35
Macierewicz zapewnia, że NATO podziela polską optykę na obecność sił Sojuszu w regionie Antoni Macierewicz, szef MON Rzeczpospolitej Polskiej po lewej. (fot.:twitter.com/mon_pl)

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i dowódca sił sojuszniczych w Europie gen. Philip M. Breedlove w większości podzielają polski punkt widzenia, jeśli chodzi o obecność sił NATO na wschodniej flance - powiedział we wtorek (12 kwietnia) w Brukseli szef MON Antoni Macierewicz.

- Większość naszego spojrzenia na kształt trwałej obecności na wschodniej flance jest podzielana przez sekretarza generalnego i przez generała Breedlove’a - powiedział dziennikarzom minister obrony narodowej. -Mogę powiedzieć, że polskie postulaty w zasadzie w prawie wszystkich szczegółach mają szanse na realizację - dodał.

Szef MON oświadczył, że trwają szczegółowe wojskowe rozmowy mające sprecyzować liczebność sił i mieszczą się one w realizacji naszych postulatów, dotyczących nie tylko ilości, ale i wojskowych rozwiązań organizacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA