REKLAMA

Macierewicz zniósł limity awansowe dla żołnierzy

  • Autor: PAP/jm
  • 16 maja 2016 22:03
Macierewicz zniósł limity awansowe dla żołnierzy Podpisany przez szefa MON dokument dotyczy żołnierzy pełniących służbę w korpusie oficerów młodszych, podoficerów zawodowych oraz szeregowych zawodowych. (fot. mon. gov.pl)

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podpisał w poniedziałek (16 maja) decyzję w sprawie zniesienia w 2016 r. limitu awansowego.

Podpisany przez szefa MON dokument dotyczy żołnierzy pełniących służbę w korpusie oficerów młodszych, podoficerów zawodowych oraz szeregowych zawodowych.

Na podstawie podpisanej decyzji, z dniem 15 sierpnia 2016 r., będą mogli być awansowani żołnierze, którzy spełnią warunki do mianowania, określone w ustawie z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych i którzy na dzień 15 sierpnia 2016 r. będą mogli wykazać:

- oficerowie młodsi - co najmniej 3 lata zajmowania stanowiska w posiadanym stopniu wojskowym;

- podoficerowie zawodowi - co najmniej 3 lata zajmowania stanowiska w posiadanym stopniu wojskowym;

- szeregowi zawodowi - co najmniej 5 lat zajmowania stanowiska w posiadanym stopniu wojskowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • życie jest okrutne! 2016-05-17 15:01:26
    Niesprawiedliwe jako inwalida wojskowy za zasługi dla Państwa Polskiego w służbie cywilnej nie będę mógł być awansowany,"chamstwo".
  • archlon 2016-05-17 14:50:27
    To ja prosze odrazu o awans do korpusu podooficerskiego skoro tylko 5 lat na stanowisku a siedze juz 8REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA