REKLAMA

Małgorzata Gersdorf: Nie ma podstaw do likwidacji Sądu Najwyższego

  • Autor: PAP/AT
  • 18 lipca 2017 12:13
Małgorzata Gersdorf: Nie ma podstaw do likwidacji Sądu Najwyższego Likwidacja Sądu Najwyższego następuje po bezprecedensowym ataku na wymiar sprawiedliwości - powiedział prezes Sądu Najwyższego (Małgorzata Gersdorf, fot.K.Czerwińska/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Ten atak jest na sędziów, którzy mają być leniwi, skorumpowani, nieetyczni. Nie ma podstaw do likwidacji Sądu Najwyższego – powiedziała w Sejmie prezes SN Małgorzata Gersdorf.

"Zwracam się do przedstawicieli narodu, jako przedstawiciel polskiego sądownictwa, któremu naród przez przyjętą konstytucję powierzył ochronę swoich praw i wolności. Zwracam się do polskich posłów, by wskazać, że nie ma podstaw do likwidacji Sądu Najwyższego" - powiedziała podczas debaty nad projektem PiS ustawy o SN.

Dodała, że ta likwidacja, "następuje po bezprecedensowym ataku na wymiar sprawiedliwości przez półtora do dwóch lat".

Czytaj też: Ostry spór między opozycją, a PiS-em w Sejmie: "To jest przemoc polityczna"

"Ten atak jest na sędziów, którzy mają być leniwi, skorumpowani, nieetyczni. Natomiast ostatnio pojawiły się takie osobiste ataki na mnie, jako pierwszego prezesa SN, profesora prawa, który został mianowany, który został mianowany - muszę przekrzyczeć państwa śmiechy - przez Lecha Kaczyńskiego" - mówiła Gersdorf. Dodała, że były prezydent bardzo dobrze ją znał. "Ponieważ uprawialiśmy tę samą dziedzinę prawa, prawo pracy" - powiedziała.

Nadmieniła, że SN nie miał możliwości przedstawienia swojej opinii na temat procedowanego projektu ustawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • To niech sami zrezygnują 2017-07-18 12:43:25
    Nikt nie likwiduje Sądów Najwyższych, należy w cywilizowany sposób odwołać sędziów przestępców, z uwagi na powyższe Skarb Państwa Polskiego już jest w opadach, Wyroki na podstawie noweli ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych PO-PSL-SLD z 2013roku.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA