REKLAMA

Manifestacja KOD. Ryszard Petru: Nie możemy spokojnie patrzeć, jak naszej ojczyźnie wybijane są zęby

 • Autor: PAP/JS
 • 15 kwietnia 2016 22:17
Manifestacja KOD. Ryszard Petru: Nie możemy spokojnie patrzeć, jak naszej ojczyźnie wybijane są zęby Lider Nowoczesnej Ryszard Petru namawiał zebranych do lepszego organizowania się (fot. twitter/Nowoczesna)

• Setki osób uczestniczyły w piątek (15 kwietnia) wieczorem na poznańskim Placu Wolności w antyrządowej manifestacji KOD.
• Wśród obecnych byli liderzy polityczni i działacze opozycyjni z czasów PRL, w tym Bogdan Borusewicz, Ryszard Petru, Henryk Wujec i Henryka Krzywonos.
• W trakcie spotkania podkreślano, że w kraju pod rządami PiS zagrożona jest demokracja, zaś obecne władze chcą - inaczej niż Mieszko I 1050 lat temu - wyprowadzić Polskę z Europy.

Obecni na manifestacji Komitetu Obrony Demokracji politycy partii opozycyjnych brali udział  w obradach Zgromadzenia Narodowego, zwołanego w Poznaniu w związku z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski.

Henryk i Ludwika Wujcowie przekonywali, że KOD, podobnie jak Komitet Obrony Robotników, to ruch społeczny łączący ludzi o różnych poglądach, ale występujących w obronie wartości. Zachęcali do działania razem, podkreślając, że demokracja w Polsce jest zagrożona. "Działając razem, pokonamy to całe zło. Mogę państwu obiecać, że zawsze, gdy z żoną bierzemy się do jakiejś ważnej sprawy, to wygrywamy" - powiedział Henryk Wujec.

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO) dziękował przybyłym za obecność, mimo padającego w piątek w Poznaniu deszczu.

"Przed protestami nikt nas nie powstrzyma dopóki będzie zagrożone prawo, dopóki będzie zagrożona praworządność. Bez waszego wsparcia, bez tego, że wychodzicie na place i na ulice, w parlamencie bylibyśmy bezsilni. Z wami - zwyciężymy!" - mówił.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru namawiał zebranych do lepszego organizowania się. "Nas jest więcej, tylko my wciąż jesteśmy niezorganizowani. Musi to być ponadpartyjnie, ponad podziałami" - powiedział.

"Nie możemy spokojnie patrzeć, jak naszej młodej ojczyźnie wybijane są zęby. PiS osłabia naszą ojczyznę od pięciu miesięcy. Dzisiaj prezydent Andrzej Duda, na 1050-lecie chrztu Polski, mówił o potrzebie przestrzegania prawa. To skandal! Jak on śmiał!" - dodał Petru.

Czytaj też: Leszek Balcerowicz: Trzeba się bić z PiS-em o Polskę

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podkreślił, że na Poznaniu, miejscu początków polskiej państwowości, ciąży szczególna odpowiedzialność. "Musimy pokazać reszcie Polski, że Poznań to wolne miasto, w którym szanujemy europejskie tradycje" - powiedział.

"Przez 1050 lat Europa się rozwijała i rozwijała się Polska. Największa tragedia naszego kraju wynikała z tego, że w pewnym momencie rządzący Polską doszli do wniosku, że Polska będzie rozwijać się inaczej. Nie będziemy podążali za tym, co robi Europa" - dodał Jaśkowiak.

Przemówienia polityków i działaczy opozycyjnych z czasów PRL przerywały okrzyki: "Precz z kaczyzmem!", "Duda precz!", "Konstytucja!".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Marek Skomorowski Chełm 2016-04-17 15:01:18
  Do dobra zmiana: Proszę raz kolejny Polaku, napisz komentarz jeszcze raz w języku polskim bez bełkotu! W lutym bieżącego roku zmieniono zarząd Staniny w Janowie Podlaskim wprowadzono chaos i brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego w wyniku czego, padły dwie kolejne klacze czystej krwi arabskiej należące do Shirley Watts która właśnie wytacza proces o odszkodowanie przeciwko Stadninie Janowa Podlaskiego należącej do Skarbu Państwa. Faktem jest iż, powołano na stanowisko nowego prezesa stadniny(przez PiS Ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela podróbkę Marka Skomorowskiego niszczącego autorytet również polityka prawicowego innego Marka Skomorowskiego, który ujawnił kulisy słynnej afery gruntowej największej w historii powojennej polski autorstwa(…) masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin z „R” na „B” budowlane gdzie, właściciele gruntów nawet niebyli stronami postępowania). Sprawa Stadniny koni w Janowie Podlaskim jest przedmiotem rozpatrywania przez Prokuraturę Lubelską podobnie jak słynna afera gruntowa również była przedmiotem rozpatrywania przez Prokuraturę Lubelską, wnioski jak w piosence „przeżyj to sam” bez dalszego komentarza.
 • Marek Skomorowski Chełm 2016-04-17 13:38:29
  Do dobra zmiana: Proszę raz kolejny Polaku, napisz komentarz jeszcze raz w języku polskim bez bełkotu! W lutym bieżącego zmieniono zarząd Staniny w Janowie Podlaskim wprowadzono chaos i brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego w wyniku czego, padły dwie kolejne klacze czystej krwi arabskiej należące do Shirley Watts która właśnie wytacza proces o odszkodowanie przeciwko Stadninie Janowa Podlaskiego należącej do Skarbu Państwa. Faktem jest iż, powołano na stanowisko nowego prezesa stadniny(przez PiS Ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela podróbkę Marka Skomorowskiego niszczącego autorytet również polityka prawicowego innego Marka Skomorowskiego, który ujawnił kulisy słynnej afery gruntowej największej w historii powojennej polski autorstwa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin z „R” na „B” budowlane gdzie, właściciele gruntów nawet niebyli stronami postępowania). Sprawa Stadniny koni w Janowie Podlaskim jest przedmiotem rozpatrywania przez Prokuraturę Lubelską podobnie jak słynna afera gruntowa również była przedmiotem rozpatrywania przez Prokuraturę Lubelską, wnioski jak w piosence „przeżyj to sam” bez dalszego komentarza.
 • dobra zmiana 2016-04-16 08:12:09
  Do Błażej Czepiec: wypraszam sobie obrażanie i brak szacunku do drugiego człowieka , nigdzie nie zasiadam , nie czerpię wynagrodzenia z żadnego z nadania PIS stanowiska , prowadzę działalność gospodarczą i pracuję sam na siebie , płacę podatki i ZUS , więc proszę nie wypisywać anomalii pogodowych. Rodaku odczep się od oceny stadnin koni , bo nie masz bladego , a nawet zielonego pojęcia co tam się działo , chyba , że masz klapki na oczach , oszustwo i złodziejstwo majątku naszego wspólnego , a szlachcice stadnin to niczym szejki z bogactwa ropy naftowej. Pytam więc ,czy widziałeś chociażby jedną umowę na handel konia arabskiego , jakie zwane zapisy , a za to nieograniczone darmowe wycieczki do rajów podatkowych szefów stadnin koni i wielkie profity z tego tytułu. Wreszcie będzie porządek , że zostali odsunięci ci hrabiowie i magnateria od żłobów. Właśnie dobre określenie pazerności , hipokryzji oraz nepotyzmu i korupcji z lat 2008 - 2015 , ale zapomnij to już koniec bezprawia , jedziemy dalej z dobrymi zmianami , aby szkodników i owadów wreszcie pogonić , aby żyli jak przeciętni Polacy : uczciwie , z pokorą , moralnością i czystym sumieniem , właśnie z kompetencją i przestrzeganiem prawa . To brzydkie określenie właśnie pasuje do PO . N. PSL . ale skup żywca już odbył się. Pamiętaj , jak będziesz miał własną firmę to nikt nie będzie ci narzucał z jakimi ludźmi chcesz pracować , wiadomo , że że swoimi zaufanymi , a nie żeby ktoś podrzucał ci awanturników i zdrajców do zatrudnienia. Szkoda mojego pisania , ty i tak tego nie zrozumiesz , jak nie prowadzisz / tego nie wiem i nie chcę wiedzieć / własnej działalności gospodarczej.
 • Błażej Czepiec 2016-04-15 23:20:23
  Do dobra zmiana: W jakich radach nadzorczych pan/pani "dobra zmiana" już zasiada, a do jakich pędzi jak przysłowiowa świnia do żołędzi. Tempo biegu pisowskiej nierogacizny do koryt zasługuje na wpis do księgi Guinessa jako absolutny rekord świata. Nawet w Rosji patrzą z podziwem na wasze osiągnięcia w tej dziedzinie. Najlepszy przykład pisowskiego profesjonalizmu - w dwa tygodnie zniszczyli dwustuletnią tradycję stadnin koni arabskich. I potrzebowali na to tylko dwóch dobrych zmian. Gratuluję tupetu, pazerności i hipokryzji.
 • dobra zmiana 2016-04-15 22:48:55
  Ty awanturniku , dorobkiewiczu ,oszuście i cwaniaczku , hrabio wszechwładny nie zrobisz Polakom wody z mózgu , czemu nie możesz pogodzić się z utratą dobrobytu i luksusu , Polsce nie są wybijane zęby , co za wstrętne porównanie z braku szacunku do Ojczyzny i drugiego człowieka. Polecam zapoznać się z materiałami grupy przestępczej Sb , która torturowała Polaków i właśnie wybijała zęby , a ty zadajesz się z tymi katami. A tramwajarka , wielka działaczka , kumpela Wałęsy nie jest żadną zasłużoną działaczką solidarności , to kłamstwo i obłuda , niech obecna władza odbierze jej bezprawną emeryturę przyznaną przez oszustkę Kopacz . Do ciebie zresztą szkoda się odzywać , ale twoje działania na wiatr co wieje , bo sprawna karawana pojedzie bez awarii dalej , a ty sobie wyj , jak lew w dżungli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA