REKLAMA

Manifestujący przed Sejmem mogą liczyć na darmowych adwokatów

  • Autor: GP
  • 19 grudnia 2016 13:15
Manifestujący przed Sejmem mogą liczyć na darmowych adwokatów Adwokaci są gotowi pro bono bronić w sądzie protestujących przed Sejmem. (fot.:twitter.com/MKierwinski)

• Prawnicy z Okręgowej Rady Adwokackiej (ORA) są gotowi za darmo świadczyć swoje usługi tym, którzy poczuli się poszkodowani w czasie weekendowych wydarzeń przed Sejmem.
• Chodzi o sytuację, gdy policja usuwała manifestujących, by utorować drogę do przejazdu politykom PiS.

Okręgowa Rada Adwokacka (OKA) w Warszawie wystosowała pismo, na mocy którego zobowiązuje się świadczyć nieodpłatnie usługi osobom, które w gorącą noc z piątku na sobotę (16 na 17 grudnia) manifestowały przed Sejmem.

W komunikacie dotyczącym tego wydarzenia, który ORA wystosowała w sobotę (17 grudnia) można przeczytać: - W związku z licznymi prośbami pochodzącymi zarówno od obywateli, jak również od organizacji pozarządowych o wskazanie adwokatów gotowych do świadczenia pomocy prawnej dla osób ewentualnie zatrzymanych podczas demonstracji pod Sejmem RP oraz wobec deklaracji adwokatów napływających do Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie o gotowości do świadczenia tego rodzaju pomocy prawnej pro bono uprzejmie informujemy, że Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie prowadzi listę adwokatów, którzy zadeklarowali chęć świadczenia pomocy prawnej pro bono w najbliższych dwóch dniach dla osób zatrzymanych w związku z demonstracją odbywającą się pod Sejmem RP.

W komunikacie wyszczególnione są osoby, do których chcący skorzystać z pomocy prawnej, powinni się odezwać. Podano nawet numery telefonu. Pod apelem widnieje podpis Michała Fertaka, rzecznika prasowego ORA w Warszawie.

Manifestanci usuwani z dróg przed Sejmem

W nocy z piątku na sobotę (16 i 17 grudnia) manifestująca przed Sejmem grupa ludzi utrudniała politykom PiS wyjazd z Sejmu. Wobec takiego działania policyjny funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia siły. Przez interwencję fizyczną umożliwili posłom opuszczanie terenu parlamentu. W wyniku tego zajścia część manifestujących doznała niewielkich obrażeń. Policja spisywała osoby obecne. Opozycja nazwała tę interwencję pierwszym przypadkiem użycia siły wobec obywateli przez "państwo PiS".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-12-19 14:02:53
    O proszę, jacy oni szlachetni i serce mają po,,lewej stronie"?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA