REKLAMA

Marek Belka jest zadowolony ze współpracy NBP z Mateuszem Morawieckim

  • Autor: PAP/GP
  • 11 marca 2016 18:31
Marek Belka jest zadowolony ze współpracy NBP z Mateuszem Morawieckim Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w czwartek, że "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" w formie średniookresowej strategii będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca. (fot.:youtube.com)

Spotkanie Rady Polityki Pieniężnej z wicepremierem Mateuszem Morawieckim na temat jego programu miało charakter seminaryjny i obu stronom dużo dało - powiedział w piątek (11 marca) prezes NBP Marek Belka na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

Spotkanie RPP oraz zarządu NBP z wicepremierem Mateuszem Morawieckim na temat jego planu rozwojowego odbyło się w czwartek.

- Wywiązała się bardzo interesująca wymiana poglądów, dotycząca przede wszystkim tego, w którym kierunku powinny iść dalsze prace nad operacjonalizacją tej strategii - powiedział na konferencji prasowej Belka.

- W dyskusji padały liczne uwagi, które wzbogacały ten program, ale najciekawsza z mojego punktu widzenia była uwaga, którą premier Morawiecki przyjął z jakąś taką ulgą - zaznaczył.

Ta uwaga - dodał Belka - to stwierdzenie, że dyskusja o programie nie powinna się koncentrować na pieniądzach, ale na regulacjach - np. jakie instrumenty powinny być uruchomione, by była większa skłonność do inwestowania. Albowiem - podkreślił prezes NBP - w Polsce nie brakuje pieniędzy.

Podczas spotkania nie poruszano zatem także tematu wsparcia finansowego dla programu oraz ewentualnego udziału w tym NBP - zastrzegł Belka.

Przeczytaj: Kolejne kroki w karierze Marka Belki

- Było to bardzo ciekawe spotkanie seminaryjne, które obu stronom sporo dało - podsumował.

- Bardzo ciekawa prezentacja, wielogodzinna dyskusja. I mogę powiedzieć, że właściwie pełna aprobata dla planu rozwoju - mówił natomiast jeszcze w czwartek o spotkaniu z RPP Morawiecki.

Dopytywany czy członkowie RPP zgłaszali jakieś wątpliwości do planu odparł, że w trakcie wielogodzinnej dyskusji padło wiele głębokich, makroekonomicznych pytań dotyczących polityki.

- Ale wydaje mi się, że co do wszystkiego osiągnęliśmy konsensus - powiedział.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński zapowiedział w czwartek, że "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" w formie średniookresowej strategii będzie gotowy na przełomie czerwca i lipca.

Przyjęty przez rząd plan zakłada m.in. wsparcie rozwoju firm, ich produktywności i ekspansji zagranicznej oraz równomierny rozwój całego kraju.

Plan opiera się na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, oraz rozwoju społecznym i regionalnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA