REKLAMA

Marek Kuchciński: Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Sejmie

  • Autor: PAP/AT
  • 19 grudnia 2017 11:30
Marek Kuchciński: Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Sejmie Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju są słowa "W Tobie jest światło" (fot.twitter.com/KancelariaSejmu)

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przyjął z rąk harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju.

"Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Sejmie; ufam, że przyniosło nam dobro i spokój" - napisał na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który przyjął we wtorek (19 grudnia) Światło z rąk harcerzy.

"Niech te piękne, szlachetne wartości, które uosabiane są w tym Światełku Betlejemskim służą Wam, pomagają w życiu" - powiedział podczas uroczystości marszałek Kuchciński, cytowany przez Kancelarię Sejmu.

Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju są słowa "W Tobie jest światło".

Po raz pierwszy Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano w 1986 r. w Austrii. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.

Marszałek Sejmu przyjął Betlejemskie Światło Pokoju (fot.twitter.com/KancelariaSejmu)

Co roku chłopiec lub dziewczynka odbierają światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Później trafia ono do Wiednia, skąd uroczyście jest przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 r. Polscy harcerze tradycyjnie dostają światło od słowackich skautów. Odbierają je naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. W tym roku uroczyste przekazanie miało miejsce w Zakopanem w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Światło z Polski zostanie przekazane dalej - na wschód: do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-12-20 09:02:22
    WY ŚWIĘTOKRADCY.....NAJPIERW ŻYDOWSKA MENORA A TERAZ CHRZEŚCIJAŃSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU....?! ZWYRODNIALCY, BEZ CZCI I HONORU......OKUPACYJNE ŚMIECIA !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA