REKLAMA

Marek Magierowski ujawnił korespondencję Dudy i Kuchcińskiego

  • Autor: GP
  • 20 kwietnia 2016 10:33
Marek Magierowski ujawnił korespondencję Dudy i Kuchcińskiego Marek Magierowski jest dyrektorem biura prasowego Kancelarii Andrzeja Dudy. (fot.: twitter.com)

• We wtorek wieczorem (19 kwietnia) Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta opublikował treść korespondencji między prezydentem, a marszałkiem Sejmu. Listy znalazły się na jego koncie na Twitterze.
• Korespondencja dotyczy kontrowersyjnego głosowania w sprawie kolejnego sędziego TK, które miało miejsce 14 kwietnia.
• W wyniku tego głosowania uszczuplił się klub poselski Kukiz'15, a opozycja zarzuciła nawet marszałkowi udział w przestępstwie. Miało do niego dojść, gdy posłanka Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego.

Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta opublikował we wtorek (19 kwietnia) treść korespondencji między prezydentem, a marszałkiem Sejmu w związku z głosowaniem w sprawie kolejnego sędziego TK, które miało miejsce 14 kwietnia, a które stało się powodem zażartej kłótni na sali sejmowej.

Przypomnimy, gdy w euforii opozycja była przekonana o wygranym głosowaniu, Marszałek Sejmu zamknął posiedzenie w atmosferze ogólnej awantury. Wcześniej ogłosił prawomocność głosowania i wybór sędziego mimo sprzeciwu posłów PO i Nowoczesnej.

Po głosowaniu konsekwencje całej sprawy ponieśli posłanka kukiz'15 Małgorzata Zwiercan, którą Paweł Kukiz usunął z klubu i Kornel Morawiecki, który sam odszedł.

Oto treść korespondencji, którą poznaliśmy dzięki publikacji Marka Magierowskiego na Twitterze:

Źródło: twitter.com

Źródło: twitter.com

Źródło: twitter.com

 

 

Marek Magierowski był również we wtorek (19 kwietnia) gościem TVP. W programie publicystycznym odnosił się do zarzutów, jakoby prezydent nie był samodzielny w swojej polityce.

- Prezydent nie ukrywa, że część postulatów Prawa i Sprawiedliwości to część jego programu wyborczego - argumentował Magierowski, nawiązując do politycznej drogi Andrzeja Dudy.

Przypomniał także, że prezydent nie wstydzi się, z jakiej partii pochodzi ani nie wstydzi się swego programu wyborczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA