REKLAMA

Marek Martynowski został przewodniczącym senackiego klubu PiS

  • Autor: PAP/em
  • 13 listopada 2015 15:04
Marek Martynowski został przewodniczącym senackiego klubu PiS W piątek powstał senacki klub PiS; jego przewodniczącym został Marek Martynowski (fot. facebook.com/marekmartynowskipl)

- Dzisiaj formalnie powstał senacki klub PiS, ja zostałem wybrany jego przewodniczącym. W poprzedniej kadencji był nim i zarazem wicemarszałkiem Stanisław Karczewski, dziś jako marszałek Senatu ma on inne obowiązki - powiedział Marek Martynowski.

Dodał, że senacki klub PiS "nie ma więcej osób we władzach, bo - jak na razie - ich nie potrzebuje".

Inny senator PiS Jan Maria Jackowski powiedział PAP, że "w tej kadencji - podobnie jak w poprzednich - prezydium senackiego klubu PiS jest jednoosobowe i stanowi część prezydium parlamentarnego klubu PiS, zrzeszającego posłów i senatorów partii". - W tej kadencji w tym gremium będzie nas reprezentował senator Martynowski - dodał.

Martynowski zapowiedział, że jego klub skupi się na "sprawnej współpracy klubu z Sejmem oraz doprowadzeniu do tego, by projekty, które za czasów rządów koalicji PO-PSL utkwiły w sejmowej zamrażarce, były procedowane". Zaznaczył, że ma na myśli te projekty, które zaproponował Sejmowi Senat. "Jednym z takich projektów jest ten dotyczący dekomunizacji, zakładający m.in. zmianę nazw ulic. On utknął w Sejmie na półtora roku" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA