REKLAMA

Marek Opioła: Jest przetarg na śmigłowce i wreszcie są znane założenia

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lutego 2017 09:21
Marek Opioła: Jest przetarg na śmigłowce i wreszcie są znane założenia Dobrze, że wreszcie resort obrony narodowej zdecydował się ogłosić przetarg - powiedział Opioła(Marek Opioła, fot. facebook)

• Dobrze, że resort obrony narodowej zdecydował się ogłosić przetarg na śmigłowce - ocenił przewodniczący sejmowej komisji ds. Służb Specjalnych Marek Opioła (PiS).
• Jego zdaniem przetarg ten przetnie spekulacje.

W Monachium minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że w poniedziałek zostanie ogłoszony przetarg na śmigłowce dla polskiej armii. Sprecyzował, że polskim siłom zbrojnym zostaną przekazane dwa śmigłowce do ćwiczeń, zaś przetarg dotyczy zakupu 16 śmigłowców.

Poseł Opioła w poniedziałek w TOK FM skomentował tę zapowiedź: "Dobrze, że wreszcie resort obrony narodowej zdecydował się ogłosić przetarg, i że to wreszcie przetnie różnego rodzaju spekulacje. W najbliższym czasie będziemy mogli znać, jakim śmigłowcem będą latały wojska specjalne, jaki będzie służył ratownictwu morskiemu".

Pytany o to, dlaczego poprzedni przetarg, na Caracale, musiał zostać odwołany, Opioła powiedział: "To był przetarg, który od początku wzbudzał wiele kontrowersji, wynikających z tego, że czas, w którym się on odbywał, to był czas przed wyborami(...). To nie służyło przetargowi"

Poseł wyraził nadzieję, że przetarg na śmigłowce odbędzie się jak najszybciej. "Jest przetarg, jest wreszcie wypracowana procedura i wreszcie są znane założenia" - powiedział.

Pytany, czy zna już szczegóły przetargu, powiedział, że nie. Dodał, że proces przygotowania przetargu odbywa się w Inspektoracie Uzbrojenia MON. "Jeśli (sejmowa - przyp. red.) Komisja Obrony Narodowej zechce poznać tego rodzaju informację, pewnie zostanie ona udzielona przez ministra" - powiedział. Zaznaczył, że jeśli są to informacje niejawne, komisję trzeba byłoby w takiej sytuacji zwołać w trybie niejawnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kibic 2017-02-20 09:29:15
    :D no ! kozi bobek zamiast fury piachuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA