REKLAMA

Marianne Thyssen, komisarz UE spotka się z Elżbietą Rafalską

  • Autor: GP
  • 07 września 2016 13:47
Marianne Thyssen, komisarz UE spotka się z Elżbietą Rafalską Komisarz o wizycie poinformowała, oprócz oficjalnych kanałów, na swoim koncie społecznościowym. (fot.:Europejska Partia Ludowa/flickr.com/CC BY 2.0)

• Do Polski przybędzie komisarz UE ds. pracy i spotka się z polską minister od tej tematyki, Elżbietą Rafalską.
• Tematem rozmów będzie najprawdopodobniej dyrektywa o delegowaniu pracowników, która konfliktuje państwa tzw. nowej unii z Komisją Europejską (KE).

W czwartek (8 września) do Polski zawita Marianne Thyssen, komisarz UE ds. zatrudnienia i polityki społecznej. W planie jej wizyty jest przede wszystkim spotkanie z polską minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalską.

Tematem rozmowy i konsultacji będzie kwestia delegowania pracowników.

Komisarz o wizycie poinformowała, oprócz oficjalnych kanałów, na swoim koncie społecznościowym. Wpis polubiła sama minister Rafalska.

O temacie delegowania pracowników pisał w lipcu portal Wirtualny Nowy Przemysł (wnp.pl).

- Lekceważenie głosu państw członkowskich spoza tzw. starej UE jest również niebezpieczne, ze względu na obecne problemy wspólnoty oraz jej przyszłość.

Wioletta Żukowska, ekspert Pracodawców RP przypominała, że w marcu br. Komisja Europejska przedstawiła propozycję zmiany Dyrektywy 96/71/WE o delegowaniu pracowników.

Komisja zamierza wprowadzić zasadę „równej płacy za tę samą pracę w tym samym miejscu”, co jej zdaniem doprowadzi do wyeliminowania zjawiska dumpingu społecznego i poprawy sytuacji pracowników delegowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA