REKLAMA

Mariusz Błaszczak: 11 listopada wszystkie zgromadzenia będą monitorowane

  • Autor: aw/PAP
  • 09 listopada 2017 14:29
Mariusz Błaszczak: 11 listopada wszystkie zgromadzenia będą monitorowane (fot. facebook.com/Niepodleglosci.Marsz)

Przebieg zgromadzeń będzie monitorowany - chodzi o bezpieczeństwo i wyciągnięcie konsekwencji wobec tych, którzy złamią prawo - podkreślił szef MSWiA Mariusz Błaszczak po odprawie z komendantami policji w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.

- Przebieg wszystkich zgromadzeń będzie monitorowany - chodzi o bezpieczeństwo, ale chodzi także o wyciągnięcie ewentualnych konsekwencji wobec tych, którzy będą dopuszczać się łamania prawa. Na tym polega praworządność, że ci, którzy łamią prawo, muszą liczyć się z konsekwencjami w sytuacji, w której niezwisły sąd osądzi, że doszło do łamania prawa - powiedział.

Minister powiedział, że najliczniejszy będzie Marsz Niepodległości, który dzięki ustawie o zgromadzeniach będzie wydarzeniem cyklicznym.

- Mówiłem o tej zmianie, że jest to ustawa o rozwiązywaniu konfliktów społecznych. Jak pamiętamy, przed laty 11 listopada niestety dochodziło do gorszących zdarzeń, awantur, bijatyk. Dochodziło z różnych względów, również ze względów, o których mogliśmy usłyszeć na "taśmach prawdy", jak to politycy poprzedniej koalicji rządzącej opowiadali o prowokacjach, jakie urządzali podczas Marszu Niepodległości. Dziś jesteśmy przygotowani, żeby zapewnić bezpieczeństwo, jesteśmy przygotowani także, żeby przeciwdziałać wszelkim prowokacjom - zapewnił.

fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA