REKLAMA

Mariusz Błaszczak: BOR musi być zbudowane na nowo

  • Autor: PAP/AT
  • 03 kwietnia 2017 09:59
Mariusz Błaszczak: BOR musi być zbudowane na nowo W Państwowej Służbie Ochrony służbę ma pełnić więcej funkcjonariuszy. Opracowane zostaną też nowe zasady naboru (fot.mswia.gov.pl)

Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR. Chodzi o to by wyeliminować patologie - ocenił w poniedziałek minister SWiA Mariusz Błaszczak nawiązując do projektu ustawy o Państwowej Służbie Ochrony.

• W zeszłym tygodniu do konsultacji wewnątrzresortowych trafił projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony.

• Jednym z założeń projektu ustawy o PSO jest to, że miałaby ona chronić więcej obiektów administracji rządowej.

• BOR musi być na nowo zbudowany. Chodzi o nową organizację, o to by wyeliminować patologie - ocenił Mariusz Błaszczak.

Minister, który był gościem TVP, zaznaczył, że spodziewa się "prób podważenia tego procesu". "Ja wiem, że będą różne ataki. (...) Przecież kiedy przyjmowaliśmy ustawę antyterrorystyczną totalna opozycja mówiła, że nie potrzeba, wręcz że będzie źle. Okazało się, że ta ustawa dała nam narzędzia do tego, żeby perfekcyjnie przygotować organizację Światowych Dni Młodzieży" - mówił. "Ta instytucja musi być na nowo zbudowana i my ten proces przeprowadzimy" - wskazał.

W Państwowej Służbie Ochrony wprowadzone zostaną przepisy usprawniające procedury oraz czynności ochronne (Mariusz Błaszczak, fot. mswia.gov.pl)

Dodał, że nowe BOR "będzie elitarne" m.in. ze względu na umiejętności i wyszkolenie. Ocenił, że wcześniej, przed 2016 r., liczba szkoleń w tej formacji była "drastycznie niska".

Jednym z założeń projektu ustawy o PSO jest to, że miałaby ona chronić więcej obiektów administracji rządowej. Dopytywany o to Błaszczak podkreślił, że sytuacja, w której "budynki rządowe w jakiejś części są chronione przez prywatne firmy ochroniarskie" nie jest dobra. "To źle, tak być nie powinno" - powiedział. Odniósł się także do planów, by kandydatów do służby badać wariografem. "Chodzi nam o elitę" - podkreślił.

Jak informowało w ubiegłym tygodniu MSWiA w Państwowej Służbie Ochrony wprowadzone zostaną przepisy usprawniające procedury oraz czynności ochronne. Służbę ma w niej pełnić więcej funkcjonariuszy. Opracowane zostaną też nowe zasady naboru.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-04-05 15:00:18
    Proszę prześwietlić wszystkie tajemnicze zgony w PolsceREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA