REKLAMA

Mariusz Błaszczak do samorządowców: Nikt nie jest niezastąpiony

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)/AT
  • 30 marca 2017 10:26
Mariusz Błaszczak do samorządowców: Nikt nie jest niezastąpiony Minister Mariusz Błaszczak współprzewodniczył posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. (fot. MSWiA)

28 lat od przełomu to czas, w którym w sposób naturalny powstały nowe elity i to też nie oznacza, że państwo nie możecie swoich ambicji, aspiracji, ale także umiejętności i wiedzy wykorzystywać w innym miejscu. Nie jesteście państwo przypisani do jednego miejsca - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak do samorządowców podczas Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

• Szef MSWiA Mariusz Błaszczak po wielu miesiącach nieobecności, przybył na posiedzenie komisji wspólnej.

• Jego zdaniem, większość samorządowców szła do wyborów „pod szyldem partyjnym”, ma to przełożenie na ich relacje ze stroną rządową.

• - Nie jesteście państwo przypisani do jednego miejsca – powiedział Błaszczak w kontekście wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach.

W środę, 29 marca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, z udziałem ministra Mariusza Błaszczaka, obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Posiedzenie komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego po raz kolejny stało pod znakiem ostrej wymiany zdań przedstawicieli samorządów i strony rządowej.

Zdaniem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka większość samorządowców szła do wyborów „pod szyldem partyjnym”, ma to przełożenie na ich relacje ze stroną rządową.

- Ze względu na to, że jesteście politycznie zaangażowani, reprezentujecie pogląd i pewne stanowiska, które w dzisiejszej sytuacji są przez lidera jednej z partii politycznych opozycyjnych określane jako totalna opozycja - zauważył Błaszczak. - Zwracam się do państwa, by unikać retoryki i takich działań, które mają charakter totalnej opozycji. Mam nadzieję, że państwo chcecie się jednak porozumieć.

Minister zaapelował, by nie przeciwstawiać rządu samorządowi albo samorządu rządowi, bo to nie ma sensu. Jego zdaniem, mamy do czynienia z dyskusją na temat podziału kompetencji między różnymi organami władzy państwowej, w tym rządowej i samorządowej.

- Jestem przekonany, że zarówno samorząd jak i rząd są władzami państwowymi, które reprezentują obywateli naszego kraju - podkreślił Błaszczak.

Nikt nie jest niezastąpiony – tak z kolei minister Błaszczak komentował koncepcję wprowadzenia dwukadencyjności władz samorządowych.

- Te 28 lat od przełomu to jest czas, w którym w sposób naturalny powstały nowe elity i to też nie oznacza, że państwo nie możecie swoich ambicji, aspiracji, ale także umiejętności i wiedzy wykorzystywać w innym miejscu. Nie jesteście państwo przypisani do jednego miejsca - powiedział Błaszczak.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA