REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Oskarżenia opozycji o braku reakcji na nawałnice są kłamstwem

  • Autor: PAP/AT
  • 12 września 2017 11:06
Mariusz Błaszczak: Oskarżenia opozycji o braku reakcji na nawałnice są kłamstwem Minister opisał szczegółowo, kiedy poszczególni wojewodowie spotykali się z samorządowcami i wizytowali poszkodowanych (Mariusz Błaszczak, fot. mswia.gov.pl)

Chcę bardzo mocno podkreślić, że strażacy - zarówno zawodowi, jak i ochotnicy - wspierani przez policjantów, w tej ekstremalnie trudnej sytuacji stanęli na wysokości zadania - byli na miejscu i nieśli pomoc natychmiast - powiedział w Sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak odnosząc się do zarzutów o braku reakcji na nawałnice.

"Muszę odnieść się do prymitywnych i bezczelnych ataków opozycji, która zarzucała rządowi i strażakom opieszałość w niesieniu poszkodowanym pomocy. Chcę bardzo mocno podkreślić, że strażacy - zarówno zawodowi, jak i ochotnicy - wspierani przez policjantów, w tej ekstremalnie trudnej sytuacji stanęli na wysokości zadania - byli na miejscu i nieśli pomoc natychmiast" - powiedział minister.

Czytaj też: Schetyna: Akcja ratownicza po nawałnicach to kompromitacja rządu

Ocenił, że o skali pomocy i poświęcenia służb ratowniczych świadczą dane - od 10 do 30 sierpnia prawie 109 tys. strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych interweniowało ponad 27 tys. razy.

"Oskarżenia totalnej opozycji, powielane przez część mediów, o braku reakcji służb podległych ministrowi spraw wewnętrznych i administracji - są kłamstwem" - powiedział Błaszczak.

Czytaj też: Nowoczesna: Tragiczny bilans nawałnic nie wywołał adekwatnych reakcji rządu

Minister opisał szczegółowo, kiedy poszczególni wojewodowie spotykali się z samorządowcami i wizytowali poszkodowanych. Zaapelował do samorządów o "sprawne przesyłanie wniosków do wojewodów, sprawne wydawanie decyzji i sprawne wypłacanie pieniędzy na odbudowę". Zapewnił, że służby wojewodów są przygotowane - uruchomiono specjalne numery telefonów, pod którymi można uzyskać informacje, a do każdej poszkodowanej rodziny wojewodowie przekazują dane na temat możliwej pomocy. "Środki finansowe są zapewnione" - podkreślił szef MSWiA.

Czytaj więcej o działaniach rządu po nawałnicach tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA