REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Panie marszałku skoro się pan obudził to do pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 19 sierpnia 2017 15:22
Mariusz Błaszczak: Panie marszałku skoro się pan obudził to do pracy Szef MSWiA Mariusz Błaszczak nawoływał by marszałek pomorski wziął się do pracy (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

Jeżeli się pan już obudził pięć dni po nawałnicy, skoro jest już pan przytomny, do pracy - nawoływał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do marszałka pomorskiego Mieczysława Struka podczas spotkania w Chojnicach.

• W Chojnicach odbyło się spotkanie poświęcone sytuacji po nawałnicach, które pod koniec ubiegłego tygodnia nawiedziły województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

• Na spotkaniu premier poinformowała m.in. o tym, w jaki sposób rząd pomaga osobom, które ucierpiały podczas ubiegłotygodniowych nawałnic.

• Premier odniosła się też do apelu marszałka pomorskiego Mieczysława Struka (PO) ws. poszerzenia listy gmin, które powinny być objęte rozporządzeniem upraszczającym procedury związane z remontem lub odbudową domów zniszczonych w wyniku sierpniowych nawałnic.

• Natomiast szef MSWiA Mariusz Błaszczak nawoływał by marszałek pomorski wziął się do pracy.

W Chojnicach w sobotę (19 sierpnia) odbyło się spotkanie z udziałem premier Beaty Szydło oraz ministrów poświęcone sytuacji po nawałnicach, które pod koniec ubiegłego tygodnia nawiedziły województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Na spotkaniu premier poinformowała m.in. o tym, w jaki sposób rząd pomaga osobom, które ucierpiały podczas ubiegłotygodniowych nawałnic. "Samorząd w takich sytuacjach jest niezwykle istotny. To wójtowie i burmistrzowie powinni być wśród swoich mieszkańców, pomagać i apelować o pomoc - powiedziała.

Premier odniosła się też do apelu marszałka pomorskiego Mieczysława Struka (PO) ws. poszerzenia listy gmin, które powinny być objęte rozporządzeniem upraszczającym procedury związane z remontem lub odbudową domów zniszczonych w wyniku sierpniowych nawałnic.

Chodzi o wydane w czwartek (17 sierpnia) rozporządzenie rządu, które upraszcza procedury administracyjne związane z remontem lub odbudową domów i mieszkań zniszczonych albo uszkodzonych w wyniku nawałnic. Dokument zawiera wykaz 101 gmin - 63 z województwa wielkopolskiego, 28 z województwa kujawsko-pomorskiego i 10 z województwa pomorskiego - które będą objęte nowymi przepisami.

"Marszałek nie musi do mnie apelować, bo my sami doskonale wiemy, że musimy to rozporządzenie poszerzyć" - odpowiedziała Szydło. Wskazała, że wielu samorządowców nie zgłosiło gmin, które powinny być uwzględnione w rozporządzeniu, wówczas, gdy było ono przygotowywane. Jak dodała, "rzeczą oczywistą jest", że będzie do niego aneks - poszerzenie o kolejne gminy. Zaapelowała do samorządów, by do wtorku, do końca dnia, zgłaszały gminy, a w środę - jak zapowiedziała - przygotowany ma być aneks z dodatkowymi gminami.

Z kolei do marszałka Struka zaapelowała, żeby zaangażował się w akcję pomocy poszkodowanym i uruchomił swoje służby. Natomiast szef MSWiA Mariusz Błaszczak przypomniał, że marszałek odpowiada za utrzymanie dróg wojewódzkich i zaapelował, by służby podległe marszałkowi pomorskiemu uprzątnęły drzewa z poboczy dróg wojewódzkich.

"Panie marszałku jeżeli się pan już obudził pięć dni po nawałnicy, skoro jest już pan przytomny, do pracy" - nawołuje minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

"Mamy wrażenie, że niektórzy marszałkowie nie bardzo orientują się, że mają w dyspozycji odpowiednie narzędzia" - wtórowała mu Beata Szydło.

Słowa ministra natychmiast skomentowano na Twitterze. - Coś niebywałego! Bezczelność Błaszczaka gromiącego marszałka województwa, żeby się wziął do pracy - niewyobrażalna - napisał dziennikarz Kamil Durczok.

Już kilka dni temu Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego powołał sztab kryzysowy i ruszył z koordynacją pomocy dla ofiar kataklizmu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA