REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Rząd unieważnił dokument dot. polityki migracyjnej Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 20 marca 2017 17:23
Mariusz Błaszczak: Rząd unieważnił dokument dot. polityki migracyjnej Polski Posiedzenie zespołu ds. migracji (fot. MSWiA/twitter)

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że na jego wniosek rząd unieważnił przyjęty w 2012 r. dokument wyznaczający główne kierunku polityki migracyjnej Polski.

Minister uczestniczył w posiedzeniu zespołu ds. migracji, którego głównym zadaniem jest kształtowanie kierunków rozwoju polityki migracyjnej. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele kilku resortów, Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz służb mundurowych i specjalnych.

"Na mój wniosek Rada Ministrów unieważniła dokument Polityka migracyjna Polski, ponieważ nie przystawał on do problemów, jakie stoją przed naszym krajem. Nie uwzględniał sytuacji kryzysu migracyjnego, jaki dotknął Europę - powiedział Błaszczak, cytowany w komunikacie MSWiA.

W przyjętym przez rząd w połowie 2012 r. dokumencie "Polityka migracyjna Polski - stan obecny i postulowane działania" zaproponowano m.in. uproszczenie zasad pobytu i pracy w naszym kraju cudzoziemców, przeciwdziałanie nielegalnej imigracji, usprawnienie programów integracyjnych, większy nacisk na edukację dzieci migrantów oraz umożliwienie zalegalizowania pobytu cudzoziemcom przebywającym nielegalnie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ANNA 2017-03-21 12:11:56
    Ale 1.2 mln Ukraińców to absolutny skandal. Warszawa mówi po ukraińsku lub rosyjsku. Bezsens. Są to ludzie wrodzy Polsce, na każdym kroku to widzę i słyszę. Obniżają place i Polacy dalej emigrują. Czy o to nam chodziło?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA