REKLAMA

Marsz narodowców: lewicowo-liberalna gangrena toczy Europę

  • Autor: PAP/AS
  • 07 maja 2016 15:10
Marsz narodowców: lewicowo-liberalna gangrena toczy Europę Uczestnicy marszu skandowali m.in.: "Każdy młot popiera KOD", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotkę" oraz "Wielka Polska narodowa". (fot. Twitter)

Europę toczy lewicowo-liberalna gangrena, rak multikulturowy - mówił do uczestników narodowo-katolickiego marszu "Odwagi Polsko" lider Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Podkreślał, że Polacy muszą "przeciwstawić się dyktatowi Brukseli".

Demonstracja narodowców po godz. 14 dotarła na pl. Zamkowy, gdzie Marian Kowalski z Ruchu Narodowego przekonywał w swoim przemówieniu, że uczestnicy odbywającego się tego samego dnia marszu opozycji i KOD "chcą sprzedać Polskę i handlują naszą ojczyzną". "Trzeba wypełnić testament Żołnierzy Wyklętych i podnieść Polskę z kolan" - mówił.

Z kolei szef Ruchu Narodowego, poseł niezrzeszony Robert Winnicki mówił, że Polacy muszą się "przeciwstawić dyktatowi Brukseli". Podkreślał też, że "lewicowo-liberalna gangrena toczy Europę, jest to rak multikulturowy". "Tu są synowie narodu, najwierniejsi z wiernych" - mówił.

"Krucjata idąca z Polski może uratować Europę" - powiedział.

Uczestnicy marszu skandowali m.in.: "Każdy młot popiera KOD", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotkę" oraz "Wielka Polska narodowa".

Po wiecu na pl. Zamkowym demonstracja ma się przemieścić w kierunku skweru ks. J. Twardowskiego pod pomnik kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Według danych policji w marszu organizowanym przez środowiska narodowo-katolickie bierze udział ok. 4,5 tys. osób. Z kolei jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk, jest ich ok. 2,5 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Piast 2016-05-08 00:33:15
    Odwagi Polsko, faszyści z ONR muszą być wspierani przez policję "demokratycznej większości", bo inaczej będą jak słupy telegraficzne na syberii - jeden na jeden kilometr kwadratowy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA