REKLAMA

Marsz Niepodległości: List prezydenta do uczestników

 • Autor: PAP/MN
 • 11 listopada 2016 16:22
Marsz Niepodległości: List prezydenta do uczestników Prezydent napisał list do uczestników marszu. (fot. prezydent.pl)

Pragnę, aby dobre uczucia i przesłanie dzisiejszego święta towarzyszyło nam każdego dnia - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie.

"Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia wielki, historyczny sukces Polaków - wyzwolenie spod obcej władzy i odzyskanie suwerennego państwa. Dzisiaj ze szczególną wdzięcznością i podziwem myślimy o pokoleniach, które na ten sukces zapracowały, które go wywalczyły. O męstwie, wiedzy, ofiarności i determinacji tych, dzięki którym wolna Polska powróciła na mapę Europy" - napisał prezydent w liście.

Dlatego - jak zaznaczył - w całym kraju i za granicą, w mniejszych i większych miejscowościach, na placach i ulicach, przy grobach i pomnikach narodowych bohaterów, ze śpiewem i muzyką lub w modlitewnej ciszy - wyrażamy przywiązanie i wierność wobec Ojczyzny.

"Darząc się wzajemnym szacunkiem, w poczuciu powagi i godności tego święta gromadzimy się pod biało-czerwonymi flagami i wizerunkami Orła Białego. Razem, a jednocześnie każdy na swój sposób, korzystamy z najcenniejszego dobra, z naszej wolności" - podkreślił Duda.

"Bardzo pragnę - i wiem, że oczekiwanie to podziela wielu Polaków - aby te dobre uczucia i przesłanie dzisiejszego święta towarzyszyły nam wszystkim każdego dnia" - dodał.

Zaznaczył, że głęboko wierzy, że sięgając do doświadczeń ojców polskiej niepodległości zapiszemy nowe, piękne karty w historii suwerennej Rzeczypospolitej.

"Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę, aby duma i radość z Państwa osobistych osiągnięć i rodzinnego szczęścia łączyły się z dumą i radością z sukcesów naszej Ojczyzny. Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam" - napisał prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • tantus 2016-11-14 16:18:58
  Do nauczycielabrat: Narodowcy to nie faszyści. Zupełnie przypadkowo posługują się symbolami Falangi i krzyża celtyckiego, a na manifestacjach zamawiają pięć piw. No i zupełnie przypadkiem ich idolem jest Degrelle, nazistowski kolaborant z Belgii i członek SS...
 • nauczycielabrat 2016-11-12 12:12:23
  Do Mariusz: Widzę, że jesteś tak ciemny jak tabaka w rogu. Narodowcy, to nie faszyści. Idź do podstawówki, to Ci dzieci z piątej klasy, wytłumaczą różnicę.
 • Mariusz 2016-11-11 20:44:53
  prezydent pisze listy miłosne do faszystów... no świat na głowie stoi...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA