REKLAMA

Marsz Wolności 6 maja. PO wyczaruje wysoką frekwencję?

  • Autor: PAP
  • 05 maja 2017 07:41
Marsz Wolności 6 maja. PO wyczaruje wysoką frekwencję? Marsz ruszy o godz. 13 z Placu Bankowego na Plac Konstytucji (fot. mat. pras.)

Czy do zapełnienia autobusów z uczestnikami sobotniej demonstracji "Marsz wolności" w Warszawie wykorzystuje się samorządy lokalne oraz nauczycieli i szkoły? Wiele na to wskazuje.

"Szokujące sposoby" na podniesienie frekwencji na marszu organizowanym przez Platformę Obywatelską 6 maja w Warszawie dziennikarze portalu wPolityce.pl ujawnili w wieczornym tekście, w którym cytowana jest m.in. korespondencja mailowa, jaką z dyrektorami szkół prowadzą władze małopolskiego Podegrodzia.

Według portalu, w liście do rodziców i nauczycieli władze gminy zapraszają na marsz 6 maja w Warszawie i gwarantują darmowy transport dla chętnych. - To forma wywierania presji na szkoły, by te prowadziły agitacje polityczną - twierdzi poseł Prawa i Sprawiedliwości Józef Leśniak, który ujawnił skandal - czytamy na portalu.

Jak wynika z informacji wPolityce.pl, mail datowany jest na 28 kwietnia i został rozesłany do wszystkich dyrektorów szkół w małopolskiej gminy Podegrodzie. - W mailu, wysłanym do kilkunastu szkół i przedszkoli (...) czytamy o tym, że gmina zaprasza rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w sobotnim marszu, a w razie potrzeby zapewnia stosowny transport do oddalonej 400 km od Podegrodzia Warszawy. Z listu wynika więc, że transport zapewnia gmina, która opłaca go z pieniędzy publicznych - zaznaczają dziennikarze portalu.

Cytowany przez portal poseł Leśniak określa mail agitujący za uczestnictwem w politycznej demonstracji w Warszawie "skandalem i patologią".

- Angażowanie się władz gminy w polityczną walkę prowadzoną przez dzisiejszą "totalną opozycję", jaką określa się Platforma Obywatelska, jest zaprzeczeniem idei powstania samorządów. (...) Sytuację, kiedy gmina przyłącza się do współorganizowania manifestacji antyrządowych w Warszawie poprzez organizowanie bezpłatnego transportu spod Nowego Sącza do Warszawy, można bez wątpienia nazwać głęboką patologią życia publicznego i nadużyciem w wydawaniu środków publicznych na cele partyjne - alarmuje poseł Leśniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • EuPi 2017-05-05 17:48:36
    Dziwne, że jakoś nikogo nie interesuje wykorzystywanie dzieci przez PiS? Sondaże spadają i portki sie pisiorom trzęsą? Oj, bedą sie trzęsły, będą!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA