REKLAMA

Marsz Wolności: Udział wezmą politycy opozycji, samorządowcy, związkowcy i nauczyciele

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 06 maja 2017 11:23
Marsz Wolności: Udział wezmą politycy opozycji, samorządowcy, związkowcy i nauczyciele Marsz rozpocznie się na Placu Bankowym o godz. 13. (fot. youtube.com)

Marsz Wolności, który w sobotę (6 maja) przejdzie ulicami Warszawy, organizowany jest przez Platformę Obywatelską przy wsparciu partnerów samorządowych, tworzących Samorządowy Komitet Protestacyjny, a także ruchów społecznych, związków zawodowych i niektórych innych partii politycznych.

Scenariusz manifestacji rozpisano na ok. 4 godziny. Rozpocznie się ona o godz. 13 na Placu Bankowym, gdzie ustawiona zostanie pierwsza scena, na której wystąpią m.in. prezydenci Łodzi i Poznania - Hanna Zdanowska i Jacek Jaśkowiak (oboje z PO), marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik (PSL), były prezes TK, zarazem jeden z twórców reformy samorządowej z 1990 r. Jerzy Stępień, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz i jedna z inicjatorek referendum edukacyjnego Dorota Łoboda.

Około godz. 15 głos zabiorą przedstawiciele partii i organizacji politycznych, m.in. szef PO Grzegorz Schetyna, lider Nowoczesnej Ryszard Petru, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz lider Komitetu Obrony Demokracji.

Na facebookowym profilu PO do udziału w marszu zachęcają ludzie sztuki. M.in. Krystyna Janda, Daniel Olbrychski, Wojciech Malajkat, Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Holland, Dorota Stalińska, Ewa Telega, Wojciech Pszoniak, Marian Opania i Jerzy Radziwiłowicz. O przyjście apeluje także prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj więcej TUTAJ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA