REKLAMA

Marszałek Karczewski odwiedzi amerykańską Polonię

  • Autor: aw/pap
  • 16 września 2016 13:54
Marszałek Karczewski odwiedzi amerykańską Polonię Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (fot.:facebook.com/stanislawkarczewski)

• Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, na zaproszenie Związku Lekarzy Polskich w Chicago złoży wizytę w tym mieście.
• Marszałek będzie uczestniczył w obchodach 70. rocznicy powstania tej, jednej z najstarszych organizacji polonijnych.

Jak Kancelaria Senatu wizyta potrwa od 16 do 19 września.

Marszałek w trakcie wizyty spotka się m.in. z amerykańskim kongresmenem Bobem Doldem, z amerykańską Polonią, a także weźmie udział w uroczystościach, związanych z 77. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę, organizowanych przez Komitet Opieki nad Pomnikiem Katyńskim przy Związku Klubów Polskich. Spotka się również z przedstawicielami Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Z kongresmenem marszałek będzie rozmawiał o Polonii amerykańskiej, a także o kontaktach parlamentarnych i ich roli w podtrzymywaniu dobrego klimatu do współpracy polsko-amerykańskiej w dziedzinie bezpieczeństwa, obronności, gospodarki, rozbudowy kontaktów międzyludzkich.

Związek Lekarzy Polskich w Chicago jest jedną z najprężniej działających organizacji polonijnych w USA. W swoich szeregach skupia niezwykle wpływowe środowisko polskich intelektualistów-specjalistów, którzy odgrywają dużą rolę w państwie swojego zamieszkania. Związek Lekarzy Polskich powstał równo 70 lat temu - w 1946 roku jako nieformalna organizacja Polish Medical Alliance zrzeszająca polskich lekarzy uchodźców przybywających do USA po II wojnie światowej. Pod nazwą Związek Lekarzy Polskich organizacja działa od roku 1993. Związek tworzy ponad 400 lekarzy o specjalizacjach z zakresu wielu dziedzin medycznych. Związek m.in. pomaga młodzieży polonijnej i polskiej fundując stypendia na studiach medycznych w USA, nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe dla uczniów i stypendia dla pracowników naukowych na kontynuację badań medycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA