REKLAMA

Marszałek Sejmu obniżył uposażenia posłom

  • Autor: PAP/JS
  • 07 marca 2017 20:14
Marszałek Sejmu obniżył uposażenia posłom Szef klubu PO Sławomir Neumann (fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

• "Skandaliczną próbą zastraszenia" nazwał szef klubu PO Sławomir Neumann decyzję marszałka Sejmu o obniżeniu uposażeń posłom Platformy w związku ze styczniowym protestem na sali posiedzeń.
• Neumann powiedział, że ma zamiar skierować do marszałka pismo w tej sprawie.

RFM FM podało, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński obniży wynagrodzenie posłom Platformy Obywatelskiej za brak udziału w głosowaniach na pierwszym styczniowym posiedzeniu Sejmu po grudniowym proteście. Każdy z posłów straci około tysiąca złotych - wynika z wyliczeń RMF FM na podstawie regulaminu Sejmu. Według radia, O karze w oficjalnym piśmie poinformował wicemarszałek Joachim Brudziński, który stwierdza, że ma to związek z nieusprawiedliwioną nieobecnością lub nie wzięciem udziału w wymaganej liczbie głosowań w dniach 11 i 12 stycznia.

Neumann potwierdził, że otrzymał takie pismo. Zapowiedział, że wystosuje własne do marszałka Kuchcińskiego. "Przygotujemy pismo, które będzie przypominało, kto był w pracy, a kogo nie było" - zaznaczył szef klubu Platformy.

11 i 12 stycznia posłowie PO kontynuowali rozpoczęty 16 grudnia protest na sali plenarnej w związku z wykluczeniem z głosowań m.in. nad tegoroczną ustawą budżetową posła Platformy Michała Szczerby oraz planowanymi przez marszałka zmianami zasad pracy mediów w Sejmie. Obrady Sejmu zostały przeniesione do Sali Kolumnowej i tam uchwalono budżet na 2017 rok. 11 stycznia przez cały dzień trwały rozmowy z opozycją w sprawie zakończenia protestu. O godz. 19 Kuchciński otworzył posiedzenie Sejmu. Posłowie uczcili pamięć czterech zmarłych osób, m.in. Longina Komołowskiego, potem marszałek ogłosił przerwę w obradach do czwartku 12 stycznia do godz. 10.

Więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • alek 2017-03-12 22:35:24
    Panie pośle za brak świadczenia pracy nie nale się wynagrodzenie. I tyle w temacie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA