REKLAMA

Marszałek Sejmu podniósł fundusz remontowy na biura poselskie. Kukiz atakuje

 • Autor: GP
 • 31 maja 2016 14:34
Marszałek Sejmu podniósł fundusz remontowy na biura poselskie. Kukiz atakuje Marszałek Kuchciński w czasie otwarcia posiedzenia Sejmu. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

• Marszałek Sejmu podniósł limity na remonty biur poselskich o dwa tysiące złotych.
• Posłów Kukiz'15 denerwuje takie działanie, biorąc pod uwagę wielomilionowe subwencje dla partii politycznych z budżetu państwa.

Marszałek SejmuMarek Kuchciński w połowie maja zwiększył o dwa tysiące złotych fundusze remontowe dla posłów. Te pieniądze są do dyspozycji parlamentarzystów na remont biur poselskich.

Tym sposobem dwie kwoty poszły w górę, do jedenastu tysięcy zł i sześciu tysięcy pięciuset zł będą mogli wydać posłowie na remont biur. Wysokość funduszu na renowację zależy od tego, czy poseł jest w Sejmie pierwszą, czy już kolejną kadencję. Należy też zauważyć, że od 2001 roku tej pozycji w rozliczeniach Kancelarii Sejmu nie zmieniano.

- To niewielka podwyżka, która nie zmieni istotnie sytuacji materialnej posłów – mówi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS. Jednak jego argumentacja nie przekonuje posłów klubu Kukiz'15.

Stanisław Tyszka z klubu wokół Pawła Kukiza uważa,  że środki na biura i obsługę posłów są wystarczające. Poseł podkreśla, że partie polityczne zasiadające w Sejmie dostają wielomilionowe subwencje. Środki te powinny pokrywać administrację posłów w ocenie Kukiz'15.

Czytaj: Jak wizerunek Polski wpłynie na realizację projektu "Baltic Pipe"?

Tyszka dodaje, że świadomie Kukiz'15 zrezygnowało z tych pieniędzy. - Te miliony partie wydają na spoty, billboardy, konfetti na imprezach i drogie obiady. W tej sytuacji wyciąganie ludziom z kieszeni dodatkowych pieniędzy na obsługę posłów zakrawa na bezczelność – uważa Stanisław Tyszka.

Podwyżka, jaką wprowadził marszałek Kuchciński, jest efektem zabiegów posłów w tej i poprzedniej kadencji. Podkreślali oni, że mają małe środki na administrację biur poselskich w terenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Gosia 2016-06-02 10:07:12
  Nie rozumiem - Podwyższa fundusz remontowy bo posłowie mieli za małe środki na administrację biur w terenie? Czy ten dodatek remontowy jest comiesięczną "wypłatą" posłów?
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-05-31 20:46:05
  Pawle te świnie nie mają za grosz honoru czy ambicji!
 • korwinista 2016-05-31 15:14:22
  500 PLN ma zmienic oblicze rodzinny i być niesamowitym zastrzykiem a 2k nie wplynie istotnie na uposazenie poslaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA