REKLAMA

Marszałek Senatu uczestniczy w Kijowie w Zgromadzeniu Parlamentarnym Ukrainy, Polski i Litwy

  • Autor: PAP/GP
  • 30 maja 2016 15:29
Marszałek Senatu uczestniczy w Kijowie w Zgromadzeniu Parlamentarnym Ukrainy, Polski i Litwy Marszałek Senatu w Gruzji, wcześniejszym przystanku jego podróży po krajach na wschód od granic Polski. (fot.:senat.gov.pl)

W Kijowie rozpoczęła się w poniedziałek (30 maja) siódma sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Najwyższej Ukrainy, Sejmu Litwy oraz Sejmu i Senatu RP, który reprezentuje marszałek Stanisław Karczewski.

Gospodarzem dwudniowego spotkania jest przewodniczący ukraińskiego parlamentu Andrij Parubij. Z Wilna przybyła przewodnicząca litewskiego Sejmu Loreta Graużiniene.

Parlamentarzyści z trzech krajów dyskutują o współpracy międzyparlamentarnej dotyczącej polityki regionalnej oraz bezpieczeństwa w kontekście sytuacji na Ukrainie, gdzie trwa konflikt zbrojny z prorosyjskimi separatystami.

Drugiego dnia sesji, we wtorek, obrady będą poświęcone rozwojowi współpracy między Ukrainą i Unią Europejską. Oprócz tego odbędą się posiedzenia komisji ds. współpracy kulturalno-humanitarnej i komisji ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy.

Posłowie z Polski, Ukrainy i Litwy omówią ponadto kwestie współpracy euroatlantyckiej przed szczytem NATO w Warszawie, a także przeprowadzą posiedzenie komisji ds. rozwoju współpracy gospodarczej, regionalnej i transgranicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA