REKLAMA

Marszałek Senatu z wizytą w Londynie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 lipca 2016 13:43
Marszałek Senatu z wizytą w Londynie Celem podróży marszałka są spotkania z Polonią i rozmowy o sytuacji zamieszkałych w Wielkiej Brytanii Polaków po Brexicie (fot.:facebook.com/stanislawkarczewski)

• Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wraz z delegacją 15 lipca będzie przebywał w Londynie.
• Celem podróży marszałka są spotkania z Polonią i rozmowy o sytuacji zamieszkałych w Wielkiej Brytanii Polaków po Brexicie.

Marszałek będzie rozmawiał z przedstawicielami Polonii, szefami organizacji polonijnych o ich potrzebach i oczekiwaniach wobec Polski i Senatu, a także o projektowanym w kraju programie dla osób powracających z emigracji.

W trakcie wizyty planowane są spotkania:

- w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym z kierownictwem POSKu oraz Biblioteki Polskiej, spotkanie z Polską Macierzą Szkolną, wizyta w Instytucie J. Piłsudskiego,

- w Ognisku Polskim - spotkanie z liderami brytyjskiej Polonii,

- wizyta w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. W. Sikorskiego,

- spotkanie z przedstawicielami polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii.

Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii żyje od 800 tys. do 1 mln. Polaków. Polacy stanowią największą, stale rosnącą grupę narodowościową. Największymi skupiskami społeczności polskiej są: Londyn, Manchester, Birmingham, Nottingham, Sheffield, Coventry, Leicester, Bristol, Birmingham, Edynburg, Glasgow, Aberdeen, Northampton. Główne skupiska Polaków w Irlandii Północnej znajdują się w Belfaście, Newry i Londonderry.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA