REKLAMA

Marszałkowie chcą uproszczeń w polityce spójności

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 28 kwietnia 2016 15:06
Marszałkowie chcą uproszczeń w polityce spójności Polscy marszałkowie z Coriną Creţu, komisarz UE (fot.www.umww.pl)

• Marszałowie Marek Woźniak, Olgier Geblewicz, Sławomir Sosnowski i Adam Struzik spotkali się w Brukseli z Coriną Creţu, komisarz UE odpowiedzialną za politykę regionalną.
• Rozmawiano m.in. o konieczności uproszczenia polityki spójności.

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Marka Woźniaka udział wzięli również marszałkowie województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej, w tym Patrick Amblard odpowiedzialny za fundusze strukturalne w Polsce.

Rozmowa dotyczyła wdrażania funduszy strukturalnych w Polsce w obecnej perspektywie finansowej oraz przyszłości polityki spójności po 2020 r.

Zobacz też: Wiceszef MSZ: Raport Jaglanda nieentuzjastyczny, ale powściągliwy wobec Polski

Marszałkowie zaakcentowali kwestie, które utrudniają wdrażanie funduszy strukturalnych w Polsce. Mówili m.in. o problemach dwufunduszowości, odmiennym podejściu do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych przez różne dyrekcje Komisji Europejskiej wspólnie odpowiedzialne za ten obszar, a także warunkowości ex-ante w niektórych dziedzinach.

- Plan Junckera stwarza dodatkowe możliwości finansowania projektów, ale istnieje potrzeba większego wsparcia eksperckiego – podkreślali samorządowcy.

Odpowiadając komisarz Creţu zadeklarowała zorganizowanie w Polsce seminarium poświęconego możliwościom korzystania z Planu Junckera i łączenia go z funduszami strukturalnymi.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA