REKLAMA

Marszałkowie Sejmu i Senatu: szczyt państw Europy Środkowej i Wschodniej wzmocnił relacje

  • Autor: bad/PAP
  • 18 maja 2017 15:58
Marszałkowie Sejmu i Senatu: szczyt państw Europy Środkowej i Wschodniej wzmocnił relacje Szczyt państw Europy Środkowo-Wschodniej. Fot. twitter

Szczyt państw Europy Środkowo-Wschodniej wzmocnił nasze relacje; spotkania będą odbywały się cyklicznie - mówili w czwartek na wspólnej konferencji prasowej marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski.

- Jestem przekonany, że nasze spotkanie wzmocniło nasze relacje i będzie dobrym zaczynem do następnych spotkań - mówił Karczewski. Według niego, te spotkania stanowią "fantastyczny podkład, background do dobrej współpracy, również gospodarczej".

Marszałek Kuchciński powiedział, że podczas szczytu prowadzone były rozmowy m.in. o tym, jak wzmocnić znaczenie parlamentów państw Europy Środkowo-Wschodniej. - Zaangażowanie parlamentów musi rosnąć, ze względu na to, że dyplomacja parlamentarna nabiera coraz większego znaczenia - stwierdził.

Jak dodał, omawiana była też praktyczna forma wzmacniania współpracy między parlamentami. - Tutaj jest pełna zgoda, żeby tego rodzaju spotkania odbywały się cyklicznie - zaznaczył. Marszałek Sejmu wskazał, że jest też "duże zainteresowanie", żeby organizować spotkania między komisjami i grupami parlamentarnymi.

Kuchciński podkreślił, że na szczycie zgodzono się, że parlamenty będą działały według zasady "wolni z wolnymi, równi z równymi".

Ponadto - jak powiedział - idea wzmocnienia i działania w UE jest sprawą "niepodważalną". - Wszelkie nasze działania powinny zmierzać do wzmocnienia i sprawiedliwego rozłożenia różnych form pracy w samej UE - zaznaczył marszałek Sejmu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA