REKLAMA

Marta Kaczyńska wspominała ojca. Na gali byli Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński

  • Autor: PAP/GP
  • 12 kwietnia 2016 20:19
Marta Kaczyńska wspominała ojca. Na gali byli Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński Marta Kaczyńska straciła w katastrofie smoleńskiej oboje swoich rodziców. (fot.:twitter.com/pisorgpl)

Niezwykle ważna, bo pisana słowami mojego ojca, autentyczna i wciąż aktualna - tak o książce "Lech Kaczyński-ostatni wywiad" mówiła we wtorek Marta Kaczyńska.

W Warszawie odbyła się prezentacja książki, z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Niedokończony wywiad Łukasza Warzechy z prezydentem Lechem Kaczyńskim, wydany po raz pierwszy jesienią 2010 roku, w środę ponownie trafi do księgarń.

Warzecha odbył w sumie 11 spotkań z prezydentem Kaczyńskim, w marcu i kwietniu 2010 r. Jak mówił we wtorek, odbywały się one bez krawata, bez marynarki, co tworzyło dobrą atmosferę. Ostatnia rozmowa miała miejsce 7 kwietnia, trzy dni przed katastrofą smoleńską.

Przeczytaj: PiS pokazuje zarysy reformy emerytalnej

Opowiadając o motywach powstania książki, dziennikarz mówił o kontrowersjach wokół niektórych decyzji Lecha Kaczyńskiego, m.in. ws. podpisania Traktatu Lizbońskiego.

- Powiedziałem: "panie prezydencie będzie pan mógł odpowiedzieć na różne zarzuty, wyjaśnić swoje stanowisko. To jest chyba pożyteczna i cenna sprawa". Pan prezydent się ze mną zgodził - relacjonował Warzecha.

Dodał, że nie zdążył poruszyć ważnych dla prezydenta Kaczyńskiego kwestii polityki zagranicznej: relacji z Rosją, Niemcami, USA.

W 2010 r. Jarosław Kaczyński, brat bliźniak zmarłego prezydenta, pracował nad redakcją pierwszego wydania wywiadu. Jak ocenił we wtorek, książka oddaje sposób myślenia Lecha Kaczyńskiego.

- Codziennie, gdy po pracy siadałem do tego przedsięwzięcia, to wydawało mi się, że Leszek jest obok mnie - wspominał prezes PiS.

Córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska powiedziała, że wywiad wydany w 2010 r. został przemilczany.

- To niezwykle ważna książka, bo pisana słowami mojego ojca, niezwykle autentyczna i wciąż aktualna - podkreśliła.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, minister Elżbieta Witek, szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA