REKLAMA

Martin Schulz zastrzega sobie prawo do krytyki

  • Autor: PAP/GP
  • 14 stycznia 2016 14:36
Martin Schulz zastrzega sobie prawo do krytyki Przewodniczący PE, polityk niemiecki Martin Schulz (fot. twitter.com/MartinSchulz)

· Przewodniczący PE zaznaczył, że krytykując rząd w Warszawie skorzystał z prawa do wygłoszenia opinii, które przysługuje każdemu człowiekowi.
· Podkreślił, że jest świadom ciężaru jaki stosunki polsko-niemieckie nakładają na każdego niemieckiego polityka.
· Zaznaczył, że jego niedawna rozmowa z premier Szydło nie dotyczyła przygotowywanej debaty w PE, dotyczącej Polski.

- Każdy, bez względu na swoją narodowość, ma prawo do komentowania i krytykowania politycznych decyzji oraz partii - powiedział w czwartek szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, pytany o jego niedawne kontrowersyjne wypowiedzi o sytuacji w Polsce.

Na konferencji prasowej w Brukseli Schulz przekonywał, że bardzo ceni polski naród.

- Jako niemiecki polityk widzę szczególną odpowiedzialność mojego kraju za stosunki polsko-niemieckie. Podziwiam wielu Polaków i wielką historię Polski - podkreślił szef PE. - Jednak każdy, bez względu na swoją narodowość, ma prawo do komentowania i krytykowania decyzji i działań politycznych. Krytykowanie partii politycznych nie jest wymierzone w naród - powiedział.

Schulz poinformował też, że jego czwartkowa rozmowa telefoniczna z premier Beatą Szydło nie dotyczyła treści planowanej na przyszły tydzień debaty PE o sytuacji w Polsce, ale przygotowań organizacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA