REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Polska traci na wzroście gospodarczym przez nieefektywne sądownictwo

  • Autor: PAP/MN
  • 02 sierpnia 2017 10:36
Mateusz Morawiecki: Polska traci na wzroście gospodarczym przez nieefektywne sądownictwo Morawiecki podkreślił, że należy położyć nacisk, "aby sądownictwo działało szybciej". (fot. PTWP)

W ocenie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego przez nieefektywne sądownictwo Polska tarci na wzroście gospodarczym. Dodał, że w deficyt budżetowy w 2017 r. będzie prawdopodobnie niższy niż 50 mld zł, czyli niższy niż 2,5 proc. PKB.

"Przez sądownictwo, my możemy znacząco tracić na wzroście gospodarczym" - powiedział w środę w telewizji wPolsce.pl wicepremier Morawiecki.

Przywołał międzynarodowe raporty - Heritage Foundation czy Doing Business - które - jak mówił - wskazują, że sądownictwo w Polsce jest bardzo nisko efektywne.

"Bardzo wyraźnie potrzebujemy głębokich zmian w tym zakresie, zwłaszcza dla szybszego rozwoju gospodarczego" - podkreślił.

Jak mówił, należy położyć nacisk, "aby sądownictwo działało szybciej".

Czytaj też: Modzelewski chwali odporność polskiej gospodarki na zawirowania polityczne

Morawiecki poinformował, że deficyt budżetowy w 2017 r. będzie prawdopodobnie niższy niż 50 mld zł, czyli niższy niż 2,5 proc. PKB. Jego zdaniem będzie to "bardzo niski" deficyt.

W ubiegłym tygodniu Morawiecki informował, że deficyt budżetowy w 2017 r. może się zamknąć nawet poniżej 49 mld zł wobec planu 59,3 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • magdzia55 2017-08-03 22:44:24
    uff znaleźli się winni braku wzrostu naszej gospodarki i już jest fajnie - przez ostatnie 8 lat ...... i winne nieefektywne sądownictwo - a co zrobiliście aby było efektywne, ja nie zauważyłam potraficie jedynie zawłaszczać dla was ważne jest koryto a suweren???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA