REKLAMA

Mateusz Morawiecki premierem? Pierwsze komentarze bezlitosne

 • Autor: MN
 • 07 grudnia 2017 21:54
Mateusz Morawiecki premierem? Pierwsze komentarze bezlitosne Mateusz Morawiecki został zgłoszony przez komitet PiS jako kandydat na premiera (fot. PTWP)

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie ogłosiło, że Beata Szydło ustąpiła ze stanowiska premiera i ma ją zastąpić minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Na Twitterze szybko pojawiły się ostre komentarze w tej sprawie.

- Przyjmujemy rezygnację premier Beaty Szydło z funkcji Prezesa Rady Ministrów. Podkreślamy jej dalszą potrzebę służenia Polsce na eksponowanym stanowisku rządowym. Równocześnie wysuwamy Mateusza Morawieckiego na stanowiska Prezesa Rady Ministrów – poinformowała rzecznika PiS Beata Mazurek, po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS.

Komentatorzy zwrócili uwagę, że to nietypowa sytuacja, aby premier składała rezygnację na ręce komitetu.

- Kilka godzin temu [premier] mówiła, że chcą ją odwołać, a teraz niby składa rezygnację. Premier może złożyć dymisję, ale na ręce prezydenta – skomentował Ryszard Kalisz w Polsat News.

Z kolei Roman Giertych na Twitterze zauważył, że zamiana premiera na wicepremiera to sytuacja dość precedensowa.

Andrzej Rzepliński, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, zapytany w TVN 24 o to, jakim premierem będzie Mateusz Morawiecki i jak poradzi sobie w kontaktach międzynarodowych, odpowiedział krótko:

- Przyszły premier jest „czarusiem”, ale na Zachodzie nie ma idiotów. Samo czarowanie wystarczy u nas, ale tam już nie. Nie będzie miał nic do powiedzenia w relacjach z naszymi ważnymi partnerami z UE, bo nie będzie dla nich partnerem. Nie można mieć zaufania do państwa, które tak zdegradowało się w ciągu 25 miesięcy – surowo ocenił Rzepliński.

Opozycja ostro skomentowała decyzję o zmianie na stanowisku premiera. 

A tak kandydaturę Morawieckiego skomentował inny rekin biznesu znany ze sceny politycznej - były lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Również przedstawiciele władz samorządowych skomentowali zmiany w rządzie. Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, pisze, że zmiana na stanowisku premiera to przede wszystkim cios w Zbigniewa Ziobrę.

Natomiast przedstawiciel PiS w samorządach - prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny - podziękował na Twitterze dotychczasowej premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • TEMIDA 2017-12-07 23:37:57
  To teraz patologio 500+ wam zabiorą już, sracie po gaciach ? HAHAHAAA
 • Madej 2017-12-07 23:19:38
  Morawiecki jako premier to początek końca PiS. Kaczyński zmusił posłów by zaakceptowali kogoś, kogo nie lubią. Czaruś lubi grać na dwa fronty!
 • Lucjan 2017-12-07 22:53:54
  Prosiłbym aby Państwo przytaczali opinie i komentarze Polaków. Większość komentujących nimi nie jest i reprezentuje politykę i interesy obcych państw.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA