REKLAMA

Mazurek: Działanie opozycji to przestępstwo

  • Autor: PAP/jm
  • 17 grudnia 2016 14:13
Mazurek: Działanie opozycji to przestępstwo Zdaniem rzecznika PiS, działania opozycji to przestępstwo. (Beata Mazurek, fot.pis.org.pl)

- W naszej ocenie piątkowe (16 grudnia) działania opozycji w Sejmie to było przestępstwo polegające na nadużyciu uprawnień – stwierdziła Beata Mazurek, rzecznik PiS. - Opozycji chodzi tylko i wyłącznie o przejęcie władzy – oceniła.

Mazurek odniosła się m.in. do sobotnich zapowiedzi polityków opozycji dot. wniosków do prokuratury ws. piątkowych głosowań w Sejmie. - Wczorajsze wydarzenia pokazują, że opozycji wcale nie chodzi o demokrację, bo blokowanie sejmowej mównicy jest działaniem antydemokratycznym. Opozycji chodzi tylko i wyłącznie o przejęcie władzy - powiedziała Mazurek.

Jak oceniła, opozycja ma jeden postulat: "żeby demokracja była pozorem, a państwo było państwem teoretycznym, jak za rządów PO-PSL".

Czytaj też: Okupowanie mównicy i protesty. To była gorąca noc w Sejmie

- W naszej ocenie wczorajsze działania opozycji to było przestępstwo z art. 231 par. 1, kodeksu karnego, który mówi o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Uważam, że doszło do złamania prawa - powiedziała rzecznik PiS.

Jak zaznaczyła, piątkowe głosowania w Sali Kolumnowej nie było precedensem i było zgodne z regulaminem Sejmu. - Jestem zdumiona cynizmem opozycji, bo pamiętam, w jaki sposób za rządów Po-PSL traktowani byli dziennikarze - powiedziała Mazurek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2016-12-17 16:15:40
    Od kiedy przestępcy najcięższego kalibru "Mafia" mają moralne prawo do wypowiadania się o kształcie prawa w Polsce? Za obecnej władzy zmuszony jestem przyznać iż wciąż, łamane są „ Prawa Człowieka w Polsce", poprzez łamanie prawa odbiera się społeczeństwu „wolność", traktując jako niewolników bez żadnych praw dla potrzeb finansowania Rządu Beaty Szydło PiS, powyższe potwierdza największa w historii powojennej Polski „Afera Gruntowa" masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas dla obrębów gmin na "B" mieszkalne, gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowania, zyskali najwięcej na przestępstwach politycy PiS (np. Senator Józef Zając, Radny Miasta Chełma Mirosław Czech były Starosta Chełmski) przypadków w/w patologii jest znacznie więcej, przestępstwa związane z gruntami świadczą wyłudzenia milionów (w skali całego kraju miliardów Euro środków finansowych Unijnych)komuniści SLD-PSL i ugrupowanie polityczne Prawo i Sprawiedliwość bez wątpienia są zamieszani w aferę przekształceń gruntów rolnych najcięższego kalibru przestępstw . Strony www „Polityk opozycji Józef Zając przechodzi do klubu senackiego PiS-fakty .interia.pl " wiadomosci.onet.pl/kraj/senator-psl-przechodzi-do...pis/scw9fs „Senator Józef Zając definitywnie pożegnał się z PSL i…-Kurier Lubelski" ww.kurierlubelski.pl › Wiadomości › Chełm”. (ostatnie komentarze i kolejne strony www dające rzetelny obraz przestępczego kraju Polski za władzy PiS).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA