REKLAMA

Mecz Polska-Irlandia Północna: Minister sportu chwali polskich piłkarzy

  • Autor: GP
  • 13 czerwca 2016 08:53
Mecz Polska-Irlandia Północna: Minister sportu chwali polskich piłkarzy Minister Bańska: Sukcesy sportowe są potrzebne wszystkim Polakom, bo są katalizatorem dobrych emocji. (fot.: Polscy politycy przed niedzielnym meczem, twitter.com/MSiT_GOV_PL)

• Witold Bańka, minister sportu odwiedził polskich piłkarzy po zwycięstwie w meczu z Irlandią Północą.
• Polityk jest zadowolony ze zwycięstwa i podkreśla wpływ sportu na polskich obywateli.

W poniedziałek (13 czerwca) minister sportu i turystyki, Witold Bańka komentował niedzielne (12 czerwca) zwycięstwo polskiej reprezentacji w piłce nożnej nad piłkarzami Irlandii Północnej w meczu rozegranym we Francji w ramach Mistrzostw Europy.

Był to pierwszy mecz piłkarzy Adama Nawałki w tym turnieju. Polacy wygrali 1:0.

- Bartosz Kapustka był dla mnie zawodnikiem meczu - komentował spotkanie minister w TVN 24. - Pokazał coś fantastycznego, podjął walkę bez oporów. Po meczu byłem w szatni naszych piłkarzy. Widać było wśród nich pełną mobilizację i spokój. Pierwszy mecz był swego rodzaju "dotarciem". Myślę, że piłkarze pokażą pełnię możliwości w spotkaniu z Niemcami - podkreślał minister.

Czytaj: Szef MON mocno ocenia działania Rosji

Witold Bańka zapytany o to, jak ważny jest sport dla życia społecznego mówił: - Sukcesy sportowe są potrzebne wszystkim Polakom, bo są katalizatorem dobrych emocji.

W ocenie polityka, a byłego sportowca, lekkoatlety, przyszłość turnieju dla biało-czerwonych wygląda dobrze.

Ministerstwo sportu cieszy również duże zainteresowanie mediów niedzielnym spotkaniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA