REKLAMA

Media Narodowe: Znowu nocne głosowanie PiS?

  • Autor: GP
  • 09 czerwca 2016 12:07
Media Narodowe: Znowu nocne głosowanie PiS? Opozycja boi się, że zmiana w mediach posłuży do rozwiązania umów o pracę części personelu. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Na czwartkowym (9 czerwca) posiedzeniu Sejmu posłowie będą czytać po raz pierwszy ustawę o mediach narodowych.
• Posłowie Nowoczesnej widzą w późnej godzinie tego punktu obrad przewrotne działanie PiS.

W czasie XX posiedzenia Sejmu w planie drugiego dnia obrad znalazł się punkt dotyczący ustawy o mediach narodowych. Jej wejście w życie zapowiedział jeszcze latem Krzysztof Czabański. Jest to pierwsze czytanie projektu.

Posłów opozycji, zwłaszcza Nowoczesnej późna godzina tego punktu w porządku obrad mocno irytuje. W planie obrad Sejmu przewidywane jest, że posłowie zajmą się projektem około godziny 22.45.

Ryszard Petru wręcz sugeruje, że to celowe działanie większości:

Wtóruje mu Joanna Schmidt, cytująca w komentarzu polską komedię "Seksmisja":

Ustawa o mediach narodowych, nazywana także dużą ustawą medialną zmieni TVP, Polskie Radio, PAP i oddziały terenowe tych podmiotów ze spółek prawa handlowego na instytucje kulturalne. Największe kontrowersje tej zmiany to kwestia pracy dziennikarzy mediów publicznych. Opozycja boi się, że zmiana podmiotów posłuży do rozwiązania umów o pracę części personelu. Taki ruch może być odczytany jako czystka kadrowa w mediach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA