REKLAMA

Media w Sejmie. Karczewski: Wracają "stare" zasady pracy

  • Autor: GP
  • 05 stycznia 2017 09:57
Media w Sejmie. Karczewski: Wracają "stare" zasady pracy Marszałek Senatu wziął na siebie ciężar negocjacji z dziennikarzami i redakcjami w grudniu, gdy próbowano zmieniać regulacje obecności prasy w Sejmie. (fot.: facebook.com)

• W dniu 5 stycznia, zgodnie z obietnicą, dziennikarze mogą wrócić do pracy w Sejmie na "starych" zasadach.
• To element porozumienia wypracowanego w grudniu miedzy kierownictwem Sejmu i Senatu a dziennikarzami.
• W przyszłym tygodniu mają pojawić się nowe propozycje w temacie mediów w Sejmie.

- Wracają "stare" zasady pracy mediów w parlamencie. Dziennikarze mają swobodny wstęp do Sejmu i Senatu, ale na razie poza galerią sejmową. "Nowe", kompromisowe warunki przedstawię w przyszłym tygodniu - pisał na Twitterze Stanisław Karczewski. - Mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani będą zadowoleni z tych propozycji.

Próba uregulowania pracy przedstawicieli mediów w Sejmie wywołała sporo kontrowersji i nie spodobała się redakcjom oraz części sprawozdawców sejmowych.

Czytaj: Jakie były komentarze po nowych propozycjach PiS obecności dziennikarzy w Sejmie?

Po listach i protestach, a także protestach opozycji, doszło do konsultacji. Prowadził je właśnie Marszałek Senatu. Udało się wypracować odroczenie zmian.

Co ważne protest opozycji "#wolnemedia" był bezpośrednią przyczyną konfliktu na sali sejmowej 16 grudnia. Okupacja sali nadal trwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA