REKLAMA

Medyczna marihuana: Pawłowicz przekonała Kaczyńskiego

 • Autor: GP
 • 21 września 2016 11:48
Medyczna marihuana: Pawłowicz przekonała Kaczyńskiego Poseł Pawłowicz dołączyła do grona posłów zwolenników medycznej marihuany. (fot.: krystynapawlowicz.pl)

• Poseł Krystyna Pawłowicz (PiS) zapewniła, że PiS jest gotowe poprzeć projekt dotyczący medycznej marihuany autorstwa Kukiz'15. Co więcej przekonała do tego lidera PiS.
• Na początku września, inicjujący debatę o narkotyku, poseł Kukiz'15 Piotr Liroy Marzec wiedział, że Kaczyński nie ma nic przeciwko projektowi.
• Sprawa wróciła do dyskursu publicznego latem wraz z apelem byłego polityka SLD Tomasza Kality. Walczy on z nowotworem a w cierpieniu pomocna może mu być właśnie marihuana.

Poseł Krystyna Pawłowicz w wywiadzie dla Super Expressu wyznała, że los osób chorych, którym może pomóc medyczna marihuana ją poruszył.

- Ze sprawą miałam okazję zapoznać się między innymi podczas posiedzenia Komisji Ustawodawczej oraz dzięki panu posłowi Liroyowi - mówiła o pracach nad projektem w Sejmie Pawłowicz. - Opierając się na opiniach specjalistów, myślę, że marihuana medyczna faktycznie wykazuje pozytywne działanie. Jeśli można komuś pomóc w cierpieniach, to trzeba to zrobić.

W związku z tym przekonała do pomysłu Kukiz'15 Jarosława Kaczyńskiego.

- Będziemy jako PiS popierać rozwiązanie przygotowane przez klub Kukiz '15 - mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości dla gazety. Po czym dodała - Jarosław Kaczyński jest przychylny takiemu rozwiązaniu.

Sprawę medycznej marihuany do Sejmu wprowadził wspomniany Piotr Liroy-Marzec, który z osobistego doświadczenia wie, jak trudna może być walka z cierpieniem. Przyjaciel muzyka znalazł się wśród osób dotkniętych nowotworem, którym mogła pomóc marihuana.

Na początku września poseł Kukiz'15, który zainicjował debatę o narkotyku w zastosowaniach medycznych w VIII kadencji Sejmu przekonywał, że nie wie nic o złym nastawieniu Kaczyńskiego do pomysłu.

Jak wyjaśniał wówczas Liroy, Jarosław Kaczyński nie widział żadnych przeciwwskazań. Podobnego zdania miało być wielu posłów z PiS, PO, PSL.

Latem temat odżył w Polsce, bo do sprawy włączyło się SLD. Partia poparła byłego działacza i posła Sojuszu Tomasza Kalitę, który walcząc z nowotworem prosi o szybkie prace nad medyczną marihuaną. Kalitę z życia publicznego wykluczyła właśnie nowotworowa choroba.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (10 komentarzy)

 • Wdzięcznamatka 2016-10-23 00:11:14
  Wiedziałam na kogo głosować! Brawo, Nareszcie ktoś rozumie chorych ludzi. Ich cierpienie i cierpienie ich opiekunów, jak patrzą na ten ból i upodlenie bliskich i nie mogą pomóc! Brawo KOCHANI! W porównaniu do poprzedników jesteście cywilizowani i szanujecie prawa człowieka! Widać, że Wam zależy na wszystkich Polakach, nawet tych, którzy już nie mają siły się upominać o pomoc, bo wcześniejsze rządy nauczyły ich bezradności i poczucia, że są śmieciami tego narodu! Brawo!
 • trzeźwy 2016-09-24 01:13:24
  Oczywiście osoby chore są na pierwszym miejscu i ich potrzeby nie można łączyć z potrzebami osób palących marihuane dla przyjemności. Jednak korzystając z okazji, osobną ustawą może by wprowadzić pełną legalizację ? Pieniądze ze sprzedaży zamiast trafić do budżetu państwa trafiają do rąk gangestrów którzy wydają te pieniądze na luksusowe auta więc ten kapitał tak niezbyt nakręca gospodarke. Do tego koszty walki z ich przestępczością. Dochodzi jeszcze zbuntowana młodzież nie przepadająca za funkcjonariuszami właśnie przez ich udział w łapaniu kolegów z trawką... To wbrew pozorą bardzo ważne by państwo zadbało o to by ludzie wierzyli w sens i uczciwość prawa. Teraz jest tak że jadąc 200km/h na czerwonym świetle kierowca tworzy ogromne zagrożenie dla społeczeństwa jednak do więzienia nie pójdzie. A jak ktoś będzie miał przy sobie 10 gram trawy i poczęstuje kolegów (bez namawiania) to może iść za to do więzienia. To tworzy niechęć społeczną do przestrzegania prawa co jest katastrofalne w skutkach.
 • Igor 2016-09-22 14:42:47
  Pluli tak na Pawłowicz A okazuje się ze rozsądną z niej kobieta Brawo
 • Roman UK 2016-09-22 12:31:33
  Oj widać już nadchodzące wybory na horyzoncie więc trzeba poprawić wizerunek
 • as 2016-09-22 10:45:23
  To jakieś jajca, nie rząd nie experci ale jeden gościo z (...) kobieta mówią jak ma być w państwie . To może wkrótce przekona prężna do tego żeby .rozwalić paru polaczkow tego gorszego sortuj . Teatr tv 19 południk
 • Katolik 2016-09-22 00:24:49
  Prawo do krzaka dla każdego Polaka.
 • giezeta81 2016-09-21 14:39:45
  Chyba polubiłam Panią Pawłowicz. Rozsądna kobieta, choć bardzo pyskata :-). Tylko ze ja już nie doczekam realizacji ... a szkoda
 • ja 2016-09-21 12:10:15
  Duży plus dla Pani Pawłowicz. Gardzę tymi "nowoczesnymi i inteligentnymi" paniami typu Joanna Mucha, Pomaska, Pitera, KOPACZ, które wsadzały do więzienia użytkowników marihuany. Gdyby nie to chore prawo, może dużo szybciej dowiedzielibyśmy się o medycznych właściwościach tej rośliny.
 • Olek 2016-09-21 12:09:02
  hahaaha Ciekawe w jaki sposób przekonała Prezesa, sądząc po uśmieszkach, nie wiem ale chyba się domyślam... ;)
 • pit 2016-09-21 12:02:37
  Platforma wsadzała do więzienia za posiadanie konopi. Chorzy ludzieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA