REKLAMA

Medyczna marihuana: PiS śmielej o koniecznej ustawie

  • Autor: GP/PAP
  • 22 sierpnia 2016 13:50
Medyczna marihuana: PiS śmielej o koniecznej ustawie Beata Mazurek też jest za legalizacją marihuany do zastosowań medycznych. (fot.:wikipedia.org/Agencja Artystyczno-Reklamowa Gambit/CC BY-SA 3.0)

• PiS wyraziło poparcie dla legalizacji medycznej marihuany.
• Sprawa nabiera tempa po zeszłotygodniowych decyzjach i apelach ze strony SLD.
• W czasie briefingu Beata Mazurek odcięła się też od ostatnich wpisów europosła PiS, Kazimierza Ujazdowskiego.

Prawo i Sprawiedliwość w Sejmie, wyraziło chęć pracy nad ustawą o medycznej marihuanie. Posłanka Beata Mazurek na korytarzach polskiego parlamentu mówiła o tym temacie, który powraca wraz z apelem polityka SLD walczącego z nowotworem. Jej briefing miał miejsce w poniedziałek (22 sierpnia).

- Z całą pewnością będziemy popierać rozwiązanie, które będzie służyło temu, aby leczniczą marihuanę można było w sposób legalny stosować - mówiła Mazurek. - Precyzyjna odpowiedź na pytanie o ustawę w tej kwestii teraz nie jest możliwa. Z całą pewnością jesteśmy za tym, aby wprowadzić do aptek leczniczą marihuanę.

PiS, które ma większość w Sejmie, jest atakowany przez Kukiz'15 za opieszałość w kwestii marihuany.

- My nie chcemy, aby była wolna amerykanka w zakresie hodowli marihuany - dodawała Mazurek. - Natomiast z całą pewnością chcemy, aby lecznicza marihuana była w aptekach legalnie dostępna i to będziemy popierać - powtórzyła.

Temat powrócił bardzo gwałtownie w zeszłym tygodniu do polskiej polityki. Stało się tak po dramatycznym apelu walczącego z nowotworem Tomasza Kality, który prosi posłów (wielu swoich byłych kolegów, bo do VII kadencji pracował w Sejmie jako deputowany) o pomoc.

Mazurek jest już drugą posłanką PiS, która zapowiedziała poparcie dla rozwiązań dotyczących marihuany.

SLD już zapowiedziało, ze drogą obywatelską złoży w Sejmie projekt nowelizacji prawa o lekach dotyczący marihuany. To jednak nie koniec ich walki o dopuszczenie produktów pochodzenia konopnego do zastosowań medycznych.

Ma zostać skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara petycja SLD. Politycy Sojuszu chcą, żeby Adam Bodnar spytał Trybunał Konstytucyjny, czy stosowanie medycznej marihuany jest dopuszczalne w ramach obecnych regulacji.

- Zadajemy pytanie takie: jeżeli morfina jest stosowana do celów medycznych, (...), i to jest dopuszczalne tą ustawą, a zabroniona w tej ustawie do traktowania jako używka, to dlaczego ma nie być traktowana w ten sam sposób marihuana - mówił w ubiegłym tygodniu szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Przeczytaj wywiad z liderem SLD

Beata Mazurek ustosunkowała się też w czasie briefingu do drugiego tematu, kwestii wpisu europosła PiS Kazimierza Ujazdowskiego, w którym ten skrytykował śledczych w Katowicach za badanie działania prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Za wpis na Twitterze Ujazdowskiego mocno skrytykował inny polityk PiS, Ryszard Czarnecki.

- Nie po raz pierwszy pan Ujazdowski wypowiada się w sposób "ostry". Nie zaskakuje nas to, jest to jego prywatna opinia, do której oczywiście ma prawo - ucinała Mazurek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA