REKLAMA

MEN potrzebuje więcej czasu na podział subwencji oświatowej

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 25 maja 2017 07:32
MEN potrzebuje więcej czasu na podział subwencji oświatowej Marzenna Drab, podsekretarz stanu w MEN (fot.men.gov.pl)

Ministerstwo Edukacji Narodowej przesunie w czasie wprowadzenie zmian w zakresie podziału subwencji oświatowej dla samorządów, ze względu na potrzebę lepszego dopasowania finansowania do nowo tworzącej się sieci szkół, wynikającej z reformy edukacji.

Taką informację przekazała Marzenna Drab, podsekretarz stanu w MEN, na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Drab zaznaczyła, że prace nad nowym modelem podziału subwencji nadal będą prowadzone w ministerstwie tak, aby jak najlepiej dopasować dochody subwencyjne do ponoszonych wydatków.

Nie padł w tym kontekście żaden konkretny termin wprowadzenia zmian, jednak na posiedzeniu padła propozycja ze strony samorządowej, aby wprowadzić je w roku szkolnym 2020/21, czyli po zakończeniu procesu likwidacji gimnazjów.

Więcej czytaj na Portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zdziwiony 2017-05-25 09:05:24
    Jak to? Przecież wszystko było tak świetnie przygotowane.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA