REKLAMA

MEN: Zalewska chce mieć zespół ze związkowcami i samorządowcami, Broniarza nazywa "politykiem"

  • Autor: PAP/MN
  • 07 października 2016 12:40
MEN: Zalewska chce mieć zespół ze związkowcami i samorządowcami, Broniarza nazywa "politykiem" Zalewska mówi, że wysłała list nauczycielom, w którym wszystko związane z reformą zostało opisane, więc nie powinni mieć obaw. (fot. men.gov.pl)

• Pan prezes Sławomir Broniarz jest politykiem - powiedziała szefowa MEN Anna Zalewska.
• Według niej, zapowiadany poniedziałkowy protest Związku Nauczycielstwa Polskiego to akcja „zaplanowana wspólnie z KOD”.
• Szefowa MEN chce również, by premier powołała w MEN zespół, w skład którego wejdą związkowcy, samorządowcy i ministrowie jako organy prowadzące dla szkół.

"Nie wiem, czy wszyscy członkowie ZNP wyrazili zgodę na zapisanie do KOD" - powiedziała na piątkowej (7 października) konferencji prasowej Anna Zalewska.

Szef ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział na 10 października protest związku wobec zmian w systemie oświaty, w którym według niego ma wziąć udział ok. 25 tys. nauczycieli - członków związku, a także rodzice, samorządowcy i uczniowie.

NSZZ "Solidarność" nie ogłasza żadnej akcji protestacyjnej - poinformował obecny na konferencji szefowej MEN Ryszard Proksa z oświatowej "S".

Na piątkowej konferencji prasowej Zalewska powiedziała również, że chce mieć zespół złożony ze związkowców, samorządowców i ministrów. Jej zdaniem taki zespół jest konieczny, by "poważnie rozmawiać o tym, co ważne dla nauczyciela". Podkreśliła, że nie ma dziś żadnej struktury, która "pozwoliłaby podpisać zobowiązania i się z nich wywiązać".

"Będziemy też rozmawiać o podwyżce wynagrodzeń" - dodała Zalewska.

Szef ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział na poniedziałek protest związku wobec zmian w systemie oświaty.

Zalewska dodała, że wie, iż jest obawa nauczycieli przed reformą, ale każdy z nich dostał od niej list, w którym opisała, "co dokładnie będzie się działo".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wad 2016-10-07 13:56:13
    P.min brzydko insynuuje. Bała się przyjechać na Kongres Oświatowy do Gdańska choć tam nie było kodowców. Zapomniała o rozmowach z n-lami bo one wie lepiej co dla nich, rodziców i uczniów dobre.Nawet najmniejszych informacji, zapytań, ankiet itd. nie przesłała pani do szkół.Skoro szkoda papieru i znaczków to choćby mailem p.minister. 1984, Folwark zwierzęcy???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA