REKLAMA

MEN zmienia przepisy dot. systemu informacji oświatowej

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 04 sierpnia 2016 12:09
MEN zmienia przepisy dot. systemu informacji oświatowej MEN: zmiana terminów przekazywania niektórych danych do systemu informacji oświatowej MEN przypomina o zmianie przepisów. (fot. men.gov.pl)

Podpisane zostało rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowego zakresu danych dziedzinowych gromadzonych w systemie informacji oświatowej oraz terminów przekazywania niektórych danych do bazy danych systemu informacji oświatowej.

Najważniejsze wprowadzone przez nie zmiany dotyczą terminów przekazywania niektórych danych do SIO i doprecyzowanie terminologii.

Jak informuje MEN, w rozporządzeniu wprowadzono następujące zmiany:

odstępuje się od regulowania terminów przekazywania danych dotyczących podręczników obowiązujących w poszczególnych oddziałach, o których mowa w art. 8 pkt 1 lit. d ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej, danych dotyczących rodzaju i wymiaru zajęć i czynności nauczyciela, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy – Karta Nauczyciela oraz danych dotyczących wyników sprawdzianu przeprowadzanego w klasie VI szkoły podstawowej oraz danych identyfikacyjnych uczniów przystępujących do sprawdzianu;

Więcej informacji tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA