REKLAMA

Miasta nie chcą, by wojewodowie zarządzali środkami z UE

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 03 marca 2016 15:14
Miasta nie chcą, by wojewodowie zarządzali środkami z UE Czas jest ważny, bo w perspektywie 2014-2020 już są opóźnienia. (fot.: pixabay)

Przekazanie wojewodom uprawnień marszałków związanych z unijnymi programami i finansami na rozwój regionów, grozi kolejnymi opóźnieniami w obecnym rozdaniu i utratą części pieniędzy – takie obawy artykułują przedstawiciele Związku Miast Polskich.

Przedstawiciele ZMP podczas 37. zgromadzenia ogólnego w Dąbrowie Górniczej odnieśli się do planów Ministerstwa Rozwoju, związanych ze zmianą w zarządzaniu unijnymi programami. Przypomnijmy, resort przymierza się do przekazania wojewodom pieniędzy, które obecnie dzielą marszałkowie. To działanie miałoby to pomóc zrealizować między innymi gospodarczy plan wicepremiera Morawieckiego.

- Dla samorządów gminnych nie jest najbardziej istotną kwestią to, kto będzie tzw. Instytucją zarządzającą przy rozdziale środków unijnych. Problem w tym, że zmiana tej instytucji teraz jest praktycznie niemożliwa bez straty czasu i części dofinansowania unijnego – twierdzi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, przewodniczący ZMP.

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA