REKLAMA

MIB powoła radę ekspertów ds. inwestycji kolejowych

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 06 grudnia 2016 13:18
MIB powoła radę ekspertów ds. inwestycji kolejowych Fot. PKP PLK

Minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk, 7 grudnia powoła członków rady ekspertów do spraw inwestycji kolejowych.

Rada ta „będzie stanowiła podstawową platformę współpracy podmiotów zaangażowanych w zakresie wdrożenia rozwiązań wypracowanych przez Forum Inwestycyjne” – informuje biuro prasowe MIB.

Jej członkowie zostaną powołani spośród przedstawicieli: zarządcy narodowej sieci linii kolejowych (PKP PLK), organizacji branżowych z dziedziny kolejnictwa, niezależnych ekspertów i środowisk naukowych, a także MIB oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

W założeniu, „tylko całościowe spojrzenie z perspektywy zarówno zamawiającego, jak i wykonawcy, pozwoli na podjęcie wyzwań, jakie charakteryzują sektor kolejnictwa” – stwierdza ministerstwo.

Powołanie rady ma niewątpliwie związek z przyjętą 23 listopada przez rząd nową uchwałą w sprawie Krajowego programu kolejowego do 2023 roku (KPK) oraz ogólną sytuacją na rynku budownictwa kolejowego.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA